Dünya’daki En Güzel 10 Balayı Mekanı

tarafından
159
Dünya’daki En Güzel 10 Balayı Mekanı

Evlendikten hemen sonra, hatta bazen aylar, haftalar öncesinden düşündüğünüz balayı tatili arayışı başlar. Herkes elbette balayı tatilini rüya gibi geçirmek ister. Biz de sizler için tatilinizi rüya gibi geçireceğiniz balayı mekanı derledik.

En Güzel 10 Balayı Mekanı

  1. Barselona

➡ Barselona Uçak Bileti Satın Al ✈

Balayı çiftleri için biçilmiş bir kaftan olan Barselona, tarih ve sanat kokan muazzam bir şehir. Aynı zamanda romantikliğiyle bilinen bu yerde, tatiliniz oldukça renkli geçecek. Çünkü hem gündüz, hem de gece hayatı oldukça hareketli. Adım attığınız yerde şehrin kültürünü yansıtan heykellerle karşılaşacağınız bu mekan, sanat galerileri ve performans gösterileri ile adeta ayaklarınızı yerden kesecek. Sagrada Familia Katedrali ve Casa Mila muhakkak görmeniz gereken yerler arasında. İstanbul’dan uçuş süresi yaklaşık 3 saat 45 dakika olan Barcelona’ya gidebilmeniz için, Schengen vizesi almalısınız.

  1. Venedik

➡ Venedik Uçak Bileti Satın Al ✈

Denizin üzerine kurulmuş olan Venedik, sizleri bambaşka bir dünyaya götürecek. Hayatınızda görüp görebileceğiniz nadir yerlerden olan bu mekanda, balayınız boyunca su üstünde olacaksınız. Romantik tekne turlarıyla aşkınızı tazeleyeceğiniz Venedik, balayı için paha biçilmez bir şehir. Aşıklar şehri olan Venedik’e gidebilmeniz için, İtalya vizesi almanız gerekiyor ve İstanbul’dan uçuş süresi 2 saat.

  1. Phuket Adası

Gece ve eğlence hayatıyla ünlü olan Tayland, tatiliniz esasında size uygun pek çok alternatif var. Ülkenin en büyük adası olan Phuket’te, size bu alternatifleri sunacak yerlerinden biri.  Tüm yıl sıcak iklime sahip olan bu mekan, balayı için dünya çapında oldukça popüler bir yer. Özellikle manzarasıyla sizleri büyüleyecek bu ada, su sporlarında da kendisini oldukça geliştirmiş. Bu harika tatil beldesine gidebilmek için 30 veya 90 günlük vizeler alabilirsiniz. Yolculuk süresi ise yaklaşık 13 saat sürmekte.

  1. Bora Bora

Balayı dendiği zaman akla ilk gelen yerlerden biri elbette Bora Bora. İki tepeden oluşan sönmüş volkan oluşumuna sahip bu yer, görünümüyle sizleri oldukça etkileyecek. Bununla birlikte, zengin doğasıyla da sizlere harika bir egzotik hava yaşatacak. Buranın iklimine özgü meyveler de, sevgilinizin midesinden kalbine gidecek yol olacak. Çünkü envai çeşit tropikal lezzete sahip. Bununla birlikte sonsuz okyanusun karşısında aşkın ve evliliğinde sonsuzluğunu hissedeceksiniz birlikte. Aktarmalı uçuşla gelinebilen bu yere yolculuk süresi yaklaşık 35 saat sürüyor. Gidebilmeniz içinse Fransız vizesi alanız gerekmekte.

  1. Aruba

Ilıman iklime sahip olan bu ada, uzun zamandır turizm de yaptığı atılımlarla oldukça dikkat çekmiştir. Ada her ne kadar sıcak olsa da, esen ılık rüzgar havayı her zaman yumuşatmakta. Ayrıca zengin su altıyla sizlere tüplü ya da şmorkelli dalış imkanları da sunacak. Bu adaya gitmek için ABD, Birleşik Krallık, İrlanda veya Schengen vizeniz olması yeterli. Uçuş süresi yaklaşık 18-28 saat sürmektedir.

  1. Floransa

➡ Floransa Uçak Bileti Satın Al ✈

Balayı esnasında kültür ve sanat adına da bir şeyler kapmak istiyorsanız, Toscana bölgesinin başkenti Floransa, tam da size göre.  Armo ırmağı tarafından ikiye bölünen bu kent, İtalya’nın en popüler turistik mekanlarından aynı zamanda. Bununla birlikte, Leonardo Davinci veya Michelangelo gibi ressamlarında ilham kaynağı olarak bilinir. 2saatlik bir uçuş süresine sahip olan Floransa’ya gidebilmeniz için İtalya vizesi almanız gerekmektedir.

  1. Santorini

Egenin en gözde adalarında biri olarak bilinen Santorini, Yunan adalarının incisi konumundadır. Kısa zamanlı bir balayı düşünüyorsanız mutlaka tercih etmenizi öneririz. Çünkü Türkiye’ye yakın olması dolayısıyla ideal bir kaçış noktası diyebiliriz. Otellerinin hepsinde havuz bulunan bu şehir, balkonlarında sizlere jakuzi keyfi de sunacak. Buraya gidebilmeniz için deniz ve karayolu olmak üzere iki alternatif mevcut.

Tavsiye Edilen Yazı

Kışın Balayı Yapılacak 10 Nefis Yer

  1. Zanzibar

Dünyada en popüler turistik mekanların arasına giren Zanzibar, sizlere gün batımını en harika şekilde izleyeceğiniz alternatifler sunuyor. Bunun yanında dokunmanıza izin verilen dev kaplumbağalarla tanışabilmek için imkanınız da var. Aktarmalı olarak uçuş süresinin 18-26 saat sürdüğü şehre gidebilmeniz için Tanzanya konsolosluğundan vize almanız gerekiyor.

  1. Mauritius

Uzun yıllar boyu turizm dışındaki pek çok alanda da güçlü şekilde varlığını süren bu şehir, sizlere tatiliniz esnasında pek çok kapı açacaktır. Hint okyanusunun ortasında sıra dışı ama bir o kadar da muazzam olan bir balayı geçirmek isterseniz, burası tam da size göre. Uçuş süresi aktarmalı olarak yaklaşık 11-17 saat süren Mauritius’a gidebilmeniz için vize almanıza gerek yok.

  1. İsviçre Alpleri

Hemen hemen her katagoride otel bulabileceğiniz bu yer, siz balayı çiftlerine çok ilginç imkanlar sunacaktır. Özellikle dağ evi otelleri aşkınızı en romantik haliyle yaşayacağınız yerlerden olacak. Bunların yanı sıra, Alplerde nefes kesen manzara eşliğinde balayınızı en güzel şekilde geçireceğinize eminiz. Buraya gidebilmeniz için İsviçre vizesi almanız gerekiyor ve yolculuğunuz da sadece 3 saat sürecek.

Extra;

Paris

➡ Paris Uçak Bileti Satın Al ✈

Fransa ve dünyanın en önemli şehirlerinden birisi olan Paris, turistik açıdan da milyonlarca ziyaretçi ağırlamaktadır. Turizmin yanı sıra ekonomi, moda gibi çok farklı amaçlar bölgeye turist çekmektedir. 12 milyonu aşkın nüfusuyla oldukça yoğun olan kentte, ulaşım ağının ve alt yapının gelişmiş olması yoğun nüfusa rağmen sorun yaşanmasını önlemektedir. Bu bakımdan gelişmiş ulaşım ağı sayesinde Paris ve Fransa’nın diğer bölgelerine kolay bir şekilde erişim sağlanabilmektedir. Paris’te gezilecek çok fazla yerin olması aynı zamanda buraya gidecek kişilerin daha uzun plan yapmasına neden olmaktadır. Bu kentteki nüfus yoğunluğuna da etki yapmaktadır.