En Çok Fotoğrafı Çekilen Şehirler

tarafından
241
En Çok Fotoğrafı Çekilen Şehirler

En çok fotoğrafı çekilen şehirler listesini sizin için hazırladık. İşte dünyada en çok fotoğrafı çekilen 10 şehir;

En Çok Fotoğrafı Çekilen 10 Şehir

  • Londra – 6.73 milyon fotoğraf

Fotoğrafçıların oldukça fazla malzeme bulduğu İngiltere’nin başkenti Londr, özellikle sarayları ve düzenlenen konser ve diğer etkinlikleri ile eğlencenin merkezi konumundadır. Bu sebeple listemize birinci sıradan girmiştir.

Amerika’nın metropol şehri olan New York, uyumayan şehir olarak bilinmektedir. Listemize 2. sıradan dahil olan bu şehir bu unvanı hak ediyor.

  • Tokyo – 4.85 milyon fotoğraf

Japonya’nın başkenti olan Tokyo, özellikle Oriental pazarlarının ilginç olması ile turistlerin oldukça fotoğraf çektiği yerlerdendir. Bunun yanında kiraz bahçeleri, Budist tapınakları ve İmparatorluk Sarayı da en çok fotoğraf çekilen yerlerdendir.

Mimarisi ve şehirde yer alan yüksek binaları ile seyir zevki yüksek olan yerlerden birisi olan Singapur ilk 5’e girmeyi başarmıştır.

  • Paris – 2.46 milyon fotoğraf

Aşıklar şehri olarak anılan Paris özellikle Eyfel kulesi ile ünlü bir şehirdir. Bu yapıların yanında fotoğraf çekmeyen turist yok gibidir.

  • Roma – 2.45 milyon fotoğraf

İtalya’yı ziyaret edenlerin uğramadan geçmediği Roma şehri, gerek mimarisi gerek müze ve yapıları ile bu alanda turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Bu bağlamda tarihi eserleri . mimarisi ve müzeleri ile en çok fotoğrafı çekilen şehirlerden bir tanesi olarak listemize girmiştir.

  • Melbourne – 2.02 milyon fotoğraf

Dünyanın yaşanabilir en iyi şehri olarak 2011-2015 yılları arasında zirvede olan Melbourne, özellikle gençlerin sıklıkla ziyaret ettiği kendine özgü çatı barları ve kafeleri ile ünlüdür.

Metropol yaşamın her tonunu yakından görebileceğiniz Los Angeles’da yükselen gökdelen fotoğraflarını aklımıza kazımışızdır. Bunun yanında Santa Monica Dağları ve Yıldızlar Caddesi en çok fotoğrafı çekilen yerlerden.

  • Berlin – 1.66 milyon fotoğraf

Özellikle müzeleri, konserleri ve galerileri ile ünlü olan Berlin’de dünyanın çeşitli yerlerinden gelen genç ziyaretçiler için oldukça ilgi çekici bir yer olarak yer alıyor.

Genellikle Gaudi mimarisi ile turistlerin dikkatini üzerine çeken Barselona, ziyaretçilerine bu bağlamda birçok yeri ile fotoğraf imkanı sunuyor.