Uçak Seyahati Esnasında Giyinmemeniz Gereken Kıyafetler

tarafından
186
Uçak Seyahati Esnasında Giyinmemeniz Gereken Kıyafetler

Uçak seyahatinde bol ve sizi dinlendirici kıyafetler giymeniz rahat bir uçak yolculuğu yapmanızı sağlayacaktır.

Kıyafetler kişilerin ruh hallerini yansıtan bir çiçek gibidirler. Yazın cıvıl cıvıl canlı renkler tercih ediyorsak, kışın bu cıvıllık yerini koyu renk ve kalın kıyafetlere bırakıyor. Ruh halinizin durumuna göre giyeceğiniz kıyafetlerde farklılık göstermektedir. Yolculuklarda da tercih edebileceğiniz kıyafetler sizin içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetler olmalıdır. Özellikle dar ve sizi sıkan kıyafetler tercih ederseniz, o yolculuk sizin için çekilmez bir hal alır. Hem rahat hem de şık olmak istiyorsanız, dolabınızdan yolculuk için vücudunuzu rahatsız etmeyen kıyafetler tercih etmelisiniz.

Topuklu Ayakkabı Yolculukta Asla Tercih Etmeyin

Kadınlar için vazgeçilmez olan topuklu ayakkabılar maalesef ki yolcululuk esnasında kötü bir seçim olabilir. Özellikle uçak yolculuğunuz varsa ve gideceğiniz yolculuk mesafesi saatler sürüyorsa, topuklu ayakkabılardan kaçınmanızı öneririz. Topuklu ayakkabılar ile hem uçağa binerken hem de inerken düşme riskinizde bulunuyor. Uçağın acil kapısında oturan ve topuklu giymeyi tercih eden bayanlar ise fazla zorlanacaklardır. Parmaklarınızın yolculuk boyunca ayakkabıda sıkışmış olması yolculuktan sonra ayaklarınızın ağrımasına neden olacaktır. Buda sizin sıkıntıya sokan bir durum haline dönüşecektir.

Kalın değil kat kat giymeyi tercih edin

Gideceğiniz bölgenin hava koşulları bir anda değişkenlik gösteriyorsa, kalın giysi giymek yerine kat kat giysiler giymeniz daha mantıklı. Kalın giysi giydiğiniz zaman uçak içerisinde yolculukta bunalabilirsiniz. Ancak kat kat giydiğinizde sıcak olunca tek tek üzerinizde ki kıyafetleri çıkarıp, istediğiniz rahatlığa ulaşabilirsiniz.

Yolculuğa çıkmadan önce ve yolculuk esnasında çok yoğun parfüm kullanmayın

Parfüm kokularınızı ağır kullanmayı seviyorsanız uçak yolculuğunuzda bu tercihinizden vazgeçmenizi öneririz. Çok yoğun parfüm kullanırsanız, hem yolculuk esnasında başınız ağrıyabilir hem de çevrenizde ki yolcuları yoğun kokunuzla rahatsız etmemiş olursunuz.

Yolculuk Esnasında Deri Kıyafetler Giymeyin…

Uçak yolculuğu ve diğer yolculuklar esnasında dahil deri kıyafetler giymemenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle uzun bir yolculuğa çıkmışsanız deri kıyafetinizin yolculuğun ileri saatlerinde size vereceği rahatsızlık çekilmez bir hal alabilir. Genellikle bol rahat ve pamuk kumaştan kıyafetleri tercih etmelisiniz.