Yunanistan’ın Gizli ve Muhteşem Adaları

tarafından
228
Yunanistan’ın Gizli ve Muhteşem Adaları

Yunanistan’ın saklı cennet sayılabilecek gizli ve muhteşem adaları listemizde komşu ülkemiz Yunanistan’ın bilinmeyen adalarını derledik.

Yunanistan’ın Gizli ve Muhteşem 8 Adası

Karpathos Adası

Rodos ve Girit adasının ortasında yer alan Karpathos Adası, sakin bir deniz tatili geçirmek isteyenler için oldukça ideal bir yer. Villaları ve uzun sahil yolları ile dikkat çeken adaya tekne ile ulaşabilmekte.

Altipaxoi Adası

Masmavi denizi ile dikkatleri üzerine çeken Altipaxoi Adası,  plajı ile kendisini özel kılıyor. Ülkenin kuzeyinde yer alan bu ada sığ denizinin olmasından dolayı ailelerin rahatlıkla gelebileceği türden bir ada.

Skyros / İskiri Adası

Adı duyulmamış adalardan bir tanesi olan Skyros Adası,  Yunan idari bölümlendirmesinde hiçbiriyle dahil olmayan ada olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Dar sokakları ile tarihte yolculuğa çıkacağınız bu adada kübik tarzındaki mimarisi ile büyüleneceksiniz.

Yunanistan uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Yunanistan uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Andros Adası

Sevimli birçok köyü bünyesinde barındıran Andros Adası , taş yapılardan oluşan ve Yunanistan’ın Kiklad mimarisine göre deniz kenarına inşa edilmiş birçok yapı bulunmaktadır.Kristal berrak suları ile büyüleneceğiniz bu ada sizleri bekliyor.

Kea Adası

Sahili ressamların eserleri ve restoranlar ile dolup taşan Kea Adası, Kiklad Takım Adaları’ nda tatile çıkanlar için uğrak noktalarından ilki olarak yer almaktadır. Tarihinin 18. yüzyıla kadar dayandığı bu ada geçmişte birçok ülkenin konsolosluğuna ev sahipliği de yapmıştır.

Nafplion Adası

Yunanistan’ ın Mora bölgesinde yer alan Nafplion Adası, Argolis ilinin yönetim merkezi konumunda yer alır. 1829 ve 1834 yılları arasında Yunanistan’ ın ilk başkenti olan bu şehir , hediyelik eşya dükkanları , taş sokakları ve kafeleri ile sizleri bekliyor.

Koufonisia Adası

Parlak plajları , büyüleyici masmavi denizi , egzotik sahilleri ile oldukça dikkat çeken bu adada plajlarına ayak basılmamış ve karasal bölgeleri ise boştur. Sakin bir tatil için en uygun adalardan bir tanesi olarak Koufonisia Adası listemize girmeyi başarıyor.

Folegandros Adası

Kiklad adalarında yer alan güzel plajları ile ünlü olan Folegandros adası , bünyesinde yer alan falez ve kayalık oluşumları ile seyredenlere muhteşem manzaralar sunmaktadır. Bembeyaz evlerinin dikkat çektiği bu adada evler geleneksel Kiklad tarzında yer alır.