Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

tarafından
205
Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Dünyanın dört bir yanını gezme hayaliniz varsa, iyi bir başlangıç için ucuz uçak bileti bulup ilk fırsatta yola koyulmalısınız.

İnsanlar yoğun iş temposuna kısa bir ara verip soluklanmaya ihtiyaç duyarlar. Ancak bu soluklanmayı bir çoğu gerçekleştiremez. Çünkü bahaneler hep hazırdır. Bunlardan bir tanesi de uçak biletlerinin pahalı olmasıdır. Gezginlerin birçoğu uçak bileti kampanyalarını dört gözle beklemektedirler. Günümüzde uçak biletlerinin fiyatları seyahatin önemli bir kısmını etkiliyor diyebiliriz. Ucuz uçak bileti bulma yeteneklerinizi geliştirdiğiniz taktirde, seyahatiniz boyunca bütçenizin hafiflediğini göreceksiniz.  Hafifleyen bütçeniz doğrultusunda daha eğlenceli ve bol aktiviteli tatil günleri sizleri bekliyor olacak. ” Nasıl uygun fiyata uçak bileti alabilirim? “sorusuna en güzel yanıtı yazımızda yer verdik. Bu yöntemler ile uygun fiyatta uçak biletleri bulabilir, bütçenizi zora sokmamış olursunuz.

>> Uçak Bileti Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar Nelerdir?

Ucuz Uçak Bileti Almak İçin 10 İpucu

Resmi Tatillerde Uçak Bileti Almayın

Seyahatiniz için bilet araştırmasına girdiğiniz vakit öncelikle kendi ülkenizin ve gideceğiniz ülkenin resmi tatillerini kontrol edin. Uçak firmaları resmi tatillerde biletlerde herhangi bir indirim yapmıyor. Aksine biletler pahalı oluyor.

Uçuş Tarih Seçeneğinizi Esnek Tutun

Havayollarının kendi internet sitelerinde aylık fiyat tablosu yer alıyor. Seyahat gerçekleştireceğiniz günün bir önemi yoksa bilet fiyatlarını tablodan kontrol edip herhangi bir gün için olan uygun fiyattaki bileti satın alabilirsiniz.

Şirketlerin Mail Listesine Üye Olun

Havayolu şirketleri diğer birçok şirketler gibi mail yolu ile indirim ve kampanyaların olduğunda mesaj atarlar. Mail listesine üye olarak kampanya ve indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

Seyahatinizi Hafta İçinde Gerçekleştirin

Hafta sonu ve hafta içi alınan bilet fiyatlarında farklılıklar oluyor. Bu sebepten hafta sonu alacağınız biletler pahalı hafta içi alacağınız biletler daha uygun olabiliyor.

Seyahat Arama Motorlarını Kullanın

Seyahat arama motorları tüm havayolu şirketlerinin uçuş seferlerini bir arada gösteren bir platformdur. Fiyatları tek bir sitede görmeniz bütçenize yararlı olacaktır.

Tek Yön Bilet Araştırmasında Olun

Gidiş ve dönüş biletlerini ayrı ayrı almak her zaman çift yön bilet almaktan daha hesaplı fiyata gelmektedir.

Uçak Biletlerini VPN ile Satın Alın

VPN, telefon ve bilgisayarınızın IP adresini farklı göstermenize yarayan bir sistemdir. Bu sistemin uçak bileti ile ne alakası var diyorsanız size şöyle bir bilgi verelim. Bilet alırken, wep sitesine hangi ülkeden giriyorsanız ülkeye göre bilet fiyatları değişkenlik gösteriyor. Buna engel olmak için telefonunuza bir VPN indirerek adres değişikliği gösterebilirsiniz.

Uçak Bileti Aramalarınızı Gizli Sekmeden Yapın

Gizli sekme arama motorunda ilk defa arama yapıyormuş gibi sizin karşınıza farklı bilet fiyatları getirebilir. O yüzden normal arama motorundan bilet fiyatlarına baktıktan sonra birde gizli sekme açarak bilet fiyatlarını sorgulatın.

Kredi Kartı Harcama Puanlarınızı Millere Dönüştüren Kartları Tercih Edin

Kredi kartlarınızdan yapılan harcamalardan gelen puanlar ile uygun uçak bileti almanız kolaylaşacak.

Uzak Doğu Ülkelerine Seyahatte Aktarma Gerçekleştirin

Doğu ülkelerinde tek seferde uçuş gerçekleştirmek için fiyatlar oldukça cep yakıyor. Bu yüzden direkt uçuş değil de aktarmalı uçuşları tercih edin.