Svalbard Gezi Rehberi

tarafından
195
Svalbard Gezi Rehberi

Kuzey ışıklarının en iyi şekilde gözlenebileceği Svalbard, çok fazla gezilecek yeri olmasa da mevcut şartlarıyla farklı bir gezi imkanı sağlamaktadır. Kuzey ışıklarını görmek isteyenlerin bölgeyi kış aylarında ziyaret etmesi gerekiyor. Svalbard’da yapılabilecek en güzel etkinliklerden birisi donmuş göller üzerinde gezinti yapmak ve bu göllerde bulunan gemilerde konaklama. Daha çok doğa gezisi etkinliklerinin tercih edildiği Svalbard’da kar motosikletleri, yürüyüşler, köpekli kızaklarla dolaşmak tercih edilebilir.

Bölgede otel çok fazla olmadığı için gezi öncesinde rezervasyon yaptırılması da oldukça önemli. Böylece yer sorunu yaşamadan keyifli bir gezi yapılabilir.  Kış aylarında kar bölge için çok önemli olurken yaz dönemlerinde gemi ve doğa turları yapılabilmektedir. Bu etkinlikler dışında şehirde gezilecek bir yer ya da yapılabilecek başka bir etkinlik yoktur.

Kuzey Işıklarının İzlenebileceği 10 Yerden Biri

Dünyanın en kuzeyine gitmeye hazır mısınız? İşte size bu imkanı sunacak yer Svalbard. El değmemiş, insan girmemiş doğasıyla baş başa kalırken, hem kuzey yıldızlarını, hem de kuzey ışıklarını daha iyi göreceksiniz.

Kuzey ışıkları ile ilgili yazımıza ulaşmak için tıklayın.