Bergen Gezi Rehberi

tarafından
181
Bergen Gezi Rehberi

Bergen gezi rehberi yazımızda, Bergen ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Köklü bir tarihe sahip olan şirin şehir, turistlerin ilgisini çekebilecek sayıda birikime de sahip olmaktadır.

Norveç’in, Oslo’dan sonra ikinci büyük şehri olan Bergen, gezmek için deneyim sahibi olacağınız güzel şehirlerden bir tanesidir. Şehrin dağlarla çevrili olması, dağ sporlarına ilgi duyanları cezbediyor. Dağ yürüyüşleri ve sporları için Bergen’e gelenleri sayısı oldukça fazla olabiliyor. Limana doğru gittiğiniz vakit  güzel kaleleri göreceksiniz. Bu kaleler gezip güzel manzaraları yakalamak için fotoğraf makinenizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Bergen evleri arasında yapacağınız sokak yürüyüşleri ise kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak. Şehre yaz aylarında gelmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır. Hem yağmurun yağma ihmali az olup hem de güneşli havada seyahatinizden keyif alıyorsunuz. Şehre gezmek için en uygun zaman haziran, temmuz ve ağustos ayları olmakta.

Bergen uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Bergen uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bergen’de Gezilecek Yerler

Bryggen Limanı

Bergen’in 12. yüzyılda kullanılan en eski tarihi limanı olmaktadır. Bu limana gelip rengarenk evlerin önünde fotoğraf çekinebilirsiniz. Bryggen Limanı, UNESCO tarafından korumaya alınmış bir limandır. Liman yıllar boyunca birçok yangına uğramıştır. Hasar gören liman her defasında yeniden inşa edilmiştir. En eski şehir manzarası olarak bu liman çevresinde 62 bina kalmıştır. Günümüzde Bryggen limanı ve çevresinde ki evler şehrin en önemli ahşap alanını oluşturmaktadır.

Bergen Fiyortları

Yıllar önce yıldırıcı Vikingler tarafından işgal edilen bu yer şimdilerde turistlerin en çok gezdiği alanlardan bir tanesi oluyor. Fiyortlar şehri olarak bilinen Bergen, doğal manzaraları ile insanları büyülüyor. Deniz ve doğa manzaralarına yakınlığı ile bilinen fiyortlara sık sık turlar düzenlenmektedir. Turlara katılıp fiyortları gezebilirsiniz. Dik dağları, etkileyici şelaleleri, yemyeşil vadileri bu turda yakından görebilirsiniz. Flobanen teleferiği ile dağlarla çevrili olan şehri 7 dakika içerisinde keşfedebilirsiniz. Her yaştan ziyaretçi için gezilmesi uygun olan şehri seyahat noktalarınızın içerisine alabilirsiniz.

Gamlehaugen

Kral’ın Bergen’de ki resmi ikametgahı Gamlehaugen’dir. Bina Kral’ın emrinde olmaktadır. Görkemli bir bina olan Gamlehaugen, Bergen’in dışında bulunmaktadır. Ortaçağ mimarisinden etkilenilerek yapılan bu yapı insanlar tarafından beğeni kazanmaktadır. Binanı zemin katında yer alan odalar yaz aylarında halka açılmaktadır.