Saarbrücken’de ne yenir, ne içilir?

tarafından
185
Saarbrücken’de ne yenir, ne içilir?

Almanya’nın güneybatısında yer alan Saarbrücken kenti, Saar Nehri’nin yanına kurulmuş olan Saarbrücken, Fransa ile de oldukça yakın bir mesafededir. Fransa’ya gitmek isteyenler, yalnızca 5 km mesafe kat ederek gidebilmektedir. Fransa’nın şehre çok yakın bir mesafede olması, Kentin mutfağın Almanya’nın güneybatısında yer alan kent, Saar Nehri’nin yanına kurulmuş olan Saarbrücken, Fransa ile de oldukça yakın bir mesafededir. da Fransa’dan etkilenmesine neden olmuştur. Bunun yanı sıra, şehirde Alman mutfağını ön plana çıkaran lezzetli yiyecekler yemeniz de mümkün. Şehri ziyaretiniz esnasında, şehirde mutlaka tatmanız gereken lezzetleri sıralarsak, listede şunlar yer alır;

Saarbrücken uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Saarbrücken uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Saarbrücken Yemekleri

Wurst

Almanya’nın en çok tüketilen yiyeceklerinden olan Wurst (sosis), karşınıza çok farklı çeşitlerde çıkmaktadır. Sosisin, neredeyse binden fazla çeşidine rastlayabilirsiniz. Izgarada pişmiş, haşlanmış, soslu vb türlerinden birini, mutlaka denemeniz önerilir.

Eintopf

Güveç olarak tanımlayabileceğimiz Eintopf, dana, tavuk ve domuz eti seçenekleriyle sunuluyor. İçerisinde, Alman mutfağının bir diğer vazgeçilmezlerinden olan patates de bulunuyor.

Kartoffelsuppe

Alman mutfağında sık kullanılan patatesle yapılan bir diğer yiyecek de Kartoffelsuppe. Patates’in ana malzeme olduğu, şehrin kış aylarında vazgeçilmezlerinden olan Kartoffelsuppe adlı çorba, eğer kış ayında gittiyseniz denemeniz gerekenlerden.

Rouladen

Genellikle dana etinin kullanıldığı ama domuz etiyle yapılana da rastalanan Rouladen, etlerin ince ince kesilip ve içerisine sebze konularak pişirilen bir yemek.

Brezel

Atıştırmalık olan Brezel’i isterseniz etle isterseniz peynirle yiyebiliyorsunuz. Servis genellikle bira eşliğinde yapılıyor.

Rote Grutze

Daha çok Almanya2nın kuzey bölgesinde sevilen Rote Grutze, kırmızı meyvelerin karışımından yapılan bir tatlı. İçerisinde çilek, böğürtlen gibi meyvelerin bulunduğu bir tür puding de denilebilir