Alappuzha Gezi Rehberi

tarafından
307
Alappuzha Gezi Rehberi

Hindistan’ın Kerale eyaletinde bulunan Alappuzha şehri eyalete bağlı 14 ilçe içerisinde bulunuyor.

Hindistan ülkesinde gezilecek yerlerden birisi olarak tavsiye edilen bölgenin turistik olarak en çok ziyaret edilen yerler arasında yer alıyor. Duru suyu ile ilgi gören bölgenin kanalları da oldukça dikkat çekiyor. Bölgenin plajı da ilgi gören yerler içerisinde yer alıyor.

Alappuzha’da gezilecek yerler

  1. Alappuzha Beach

Bölgenin özellikle yaz aylarında en çok tercih edilen yeri Alappuzha plajı oluyor. Suyu ve kumu ile turistlerin beğendiği plaj deniz severler için vazgeçilmez oluyor.

  1. Alappuzha Lighthouse

Bu bölgede pek ilgi çekecek bir yer bulunmasa da turistlerin beğendiği ve fotoğraf çekinmeyi sevdikleri bir deniz feneri bulunuyor.

  1. Sree Krishna Temple

Gezilecek yerler arasında oldukça sevilen ve tavsiye edilen bir yer olan Sree Krishna Temple çok kalabalık bir yer olmayıp rahat dolaşmanıza imkan veriyor. Bir tapınak olan bu yerde kıyafet zorunluluğu bulunmuyor.

  1. Sea View Park

Çocuklarınızın vakit geçirebileceği bir park olan Sea View parkı bölgede biraz bakımsız bir yerde bulunuyor. Ancak oyunları ve vakit geçirilmesinin zevkli olduğu yerlerden birisi.

  1. Özel Turlar

Turistler özel turlar ile farklı güzellikteki yerleri görmeyi istiyorlar. Bunun için en iyi seçenekler arasında yer alan özel turlar birçok farklı yere sizleri götürmeyi hedefliyor.

  1. St. Andrew’s Basilica Arthunkal

Mimari bir yapı olan Andrew’s Basilica Arthunkal, görülmesi gereken yapılar arasında yer alıyor. Huzurlu kilisesi olarak da nitelendiren yapının ilgi gördüğü biliniyor.

  1. Su kanalları

Turistlerin su kanalları üzerinden sandallar ile doğal orman güzellikleri içerisinde dolaşmalarına olanak veriliyor. Ayrıca kanalların taşımacılıkta da kullanıldığı görülüyor. Bölge için fayda sağlayan en iyi durumun su kanalları olduğu görülüyor.