Hostel Nedir?

tarafından
175
Hostel Nedir?

Türkiye’de çok yaygın olmasa da yurt dışı seyahatlerinde kişilerin ilk tercihlerinden birisi olan hostel, özellikle konaklama ihtiyacını ekonomik olarak karşılamak isteyenler için ideal. Tanım olarak daha fazla kişinin kalmasına imkan sağlayan, ekonomik ve oda paylaşımını esas alan küçük otellere hostel denirken çoğu hostelde mutfak bölümlerinin de olması, konaklama sırasında kişilerin yeme-içme ihtiyacını da kendi imkanları dahilinde ekonomik olarak karşılamasını sağlıyor.

En ucuz uçak bileti Biletmar’da sizleri bekliyor!

Hostellerde konaklama hizmetleri, bölgeye ve hostele göre değişirken ortalama 10 TL’den başlayan fiyatlarla gecelik konaklamak mümkün. Hostellere yönelik yurt dışı genelini kapsayan rehberler olduğu için kişilerin gideceği yerde hizmet veren hosteller arasından seçim yapması da mümkün. Ayrıca bu sistemlerde, daha önce konaklayan kişilerin yorumlarını incelemek de kolay olduğundan dolayı kişilerin sorunsuz bir şekilde hizmet alacağı yeri belirlemesi de mümkün.

Önerilen Yazı : Jetlag Nedir?

Hosteller için genel bir konsept olmadığı gibi zaman zaman prefabrik yapılarda zaman zaman ise ünlü binalarda, lüks bir konaklama şansı elde edilebilir. Bu nedenle de seçim sırasında mevcut alternatiflerin iyi bir şekilde incelenmesi gerekir.

Hostel kimlere uygun?

Yabancılardan rahatsız olmayan, sosyal olmayı seven, yeni kişilerle tanışmak isteyen ya da ekonomik bir şekilde yurt dışı gezisini sürdürmek isteyenler için hosteller vazgeçilmez yerlerdir. Sadece erkeklere ve kadınlara ayrılan farklı tipleri de olduğu için iyi bir araştırma döneminin ardından kendiniz için en uygun olan hosteli seçebilirsiniz. Ortak oturma alanları, banyo, mutfak, Wi-Fi gibi özel hizmetleri ile hosteller seven kişiler için aynı zamanda birer deneyim, macera dolu bir etkinlik olarak da değerlendirilir.