Ege’den Huzurlu Ve Ucuz Tatil İçin 5 Rota

tarafından
167
Ege’den Huzurlu Ve Ucuz Tatil İçin 5 Rota

Ege sahilleri, masmavi denizi ve olağan üstü doğal güzellikleriyle huzurlu ve keyifli yaz tatillerinin ilk durağıdır. Ege; tatilciler için en çok tercih edilen yer olunca, kalabalığından sıkılanlara ve sakinlik arayanlara da yeni alternatifler sundu. İşte; Ege’den vazgeçemeyenlere hem huzurlu ve sakin hem de bütçenizi aşmayacak 5 farklı öneri…

 

Makalede Neler Var?

Göcek

Muğla – Fethiye arasında bulunan Göcek, yeşilin en güzel tonlarını barındıran ormanıyla, ışıltılı sularıyla, muhteşem koylarıyla huzurlu bir tatil arayanlar için güzel bir seçenek sunuyor. Sessiz ve sakinliğiyle, kıyılarındaki tekneleriyle, taptaze Ege yeşillikleri ile kaplı nefis bir balık lezzetiyle sizleri bekliyor. Göcek; çarşısında ve sahil boyunca uzanmış mekanlarıyla, küçük bir tekne turuyla, mavi ve yeşilin ahengine davet ediyor.

 

Akbük

Akbük, kalabalığı ve gürültüyü geride bırakan; el değmemiş mavi suların, yeşille buluştuğu bir adres. Aydın’ın Didim ilçesine 23 km uzaklıkta olan Akbük, Ege’nin en sakin ve sessiz köşelerinden bir yer. Tarih, doğa, tertemiz plajlar, cana yakın insanlar ve uygun konaklama imkanlarıyla her şeyin bir arada olduğu huzurlu bir kasabada tatile ne dersiniz? Akbük; bol deniz mahsullü mutfağında, güzel bir ziyafetle ve güzelliğiyle huzur arayanları bekliyor.

 

Bozburun

Muğla-Marmaris’in sessiz, sakin, ucuz ve mütevazi köşesi Bozburun, el değmemiş eşsiz koylarıyla ve dağ yamaçlarıyla keşfedilmeyi bekliyor. Marmaris’e 1 saat uzaklıkta olan Bozburun, mavi tura çıkanların teknelerle uğradığı, yat tersanelerinin bulunduğu, şirin bir beldedir. Marmaris’teki diğer beldelerden daha az otel, pansiyon ve restoran olması, Bozburun’u kalabalıktan kaçanlar için bulunmaz kılıyor.

 

Datça

Bir tarafı Akdeniz, bir tarafı Ege olan Datça; Bodrum’dan feribot ile gelebileceğiniz tertemiz kalmış bir cennet köşesi. Bolca vakit geçirebileceğiniz sakin plajlarında; denizin berraklığı, ruhunuzu okşayacak. Renkli begonviller ve Arnavut kaldırımlarıyla bezenmiş sokaklarını; melodileriyle şenlendiren müzisyenleriyle bambaşka bir yer Datça. Kuş cıvıltılarıyla yapılan nefis bir köy kahvaltısından sonra kahvenizi yudumlamaya ne dersiniz?

 

Dalyan

Caretta Carettaların ev sahibi olan Dalyan; mükemmel doğasıyla, şifalı çamur banyosuyla ilgilenenlere, ekonomik ve huzurlu bir tatil vadediyor.

Muğla-Ortaca ’ya bağlı, Ege ve Akdeniz’in birleştiği noktada bulunan küçük belde, Kaunos Antik Kenti ve kaya mezarlarıyla büyük ilgi görüyor. Dalyan, kanallarında tekne gezintisi yapmaya, denizle baş başa kalabileceğiniz koylarına, ülkemizin en lezzetli balıklarını yemeye bekliyor.