Bavul Hazırlamak İçin 8 İpucu

tarafından
215
Bavul Hazırlamak İçin 8 İpucu

Seyahat öncesinde dikkat edilecek en önemli detaylardan birisi olan bavulu iyi bir şekilde hazırlayarak tatil boyunca rahat edebilirsiniz. Özellikle tatilin evde başladığı ilk adım olan bavul hazırlıklarında sizler için derlediğimiz önerilere göz atarak daha pratik bir şekilde bavulunuzu hazır hale getirebilirsiniz.

Bavul Hazırlama İpuçları

Rulo Yapmaya Ne Dersiniz?

Bavul hazırlıklarında en çok yapılan hatalardan birisi eşyaların katlanması. Katlama aşamasında çok geniş bir yer kaplandığı için daha iyi bir bavul hazırlığı için rulo yapmak çok daha pratik. Böylece aradaki boşluklara küçük eşyalarınızı da koyabilirsiniz.

Büyük Eşyalarınızı Gerçekten Kullanacak Mısınız?

Bavullar için en büyük risklerden birisi büyük eşyalar. Şemsiye gibi yer kaplayan ve lazım olup olmayacağı çok belli olmayan eşyalarınızı yanınıza almadan önce bir kez daha düşünün. Bu tip eşyalarınız için alternatifleri düşünebilir bir şemsiye yerine yağmurluk tercih edebilirsiniz.

Vakumlayarak Yerden Kazanın

Genelde gıda sektöründe kullanılsa da vakumlamak eşyaların daha az yer kaplamasını sağlar. Özellikle yer alanında sorun yaşıyorsanız vakumlamayı düşünebilirsiniz. Ayrıca eşyaları birbirinin içine koyarak da yine yerden kazanabilirsiniz.

Her Şeyi Paketleyin

Küçük eşyalarınız için dahi paketleme yapın. Özellikle çorap gibi küçük eşyalarınızın kaybolmaması için paketlemek pratik bir çözüm. Ayrıca kozmetik ürünlerinizin dökülme ihtimalini de böylece ortadan kaldırabilirsiniz.

Değerli Eşyalara Dikkat

Küpe ya da takı gibi önemli eşyalarınız için küçük kutuları tercih edebilirsiniz. Bunlar için streç filme sarmak da alternatiflerden birisi.

İç Çamaşırlarınızı Ayırın

Hem hijyen açısından hem de kolay bulunabilmesi adına kıyafetlerinizi grup grup yerleştirmeniz önemli. İç çamaşırlarınıza özel bir ilgi göstermek istiyorsanız da yine bunları ayrı ayrı yerleştirebilirsiniz. Sutyenlerinizin formunun bozulmasını istemiyorsanız bunu göz önünde bulundurun.

Hijyene Dikkat

Ayakkabılarınıza da bavulda yer vermek istiyorsanız temiz poşetler içinde ayakkabılarınızı koymanız çok daha uygun. Ayrıca bavulunuzun temiz kokmasını istiyorsanız parfümlerden yardım alabilirsiniz.

Güvenli Yer Oluşturun

Bavulunuzda kolay bulunamayacak özel alanlar oluşturun. Buraya acil durumlara karşılık biraz para ve ya acil gereksinimleriniz koyabilirsiniz.