Yurtdışı Seyahat Sigortası

tarafından
146
Yurtdışı Seyahat Sigortası

Yurtdışına çıkacak kişilerin sağlık konusunda durumunu garantiye alması adına yurtdışı seyahat sigortası yaptırması önerilir. Her ne kadar gezmek, keyif yapmak için gidilse de yurt dışı ziyaretlerinde bazı riskler de göz önüne alınmalıdır. Öyle ki sadece dış tehlikelere karşı değil, kişilerin yaşayacağı kişisel sağlık problemlerinde dahi yurtdışı seyahat sigortası çoğu zaman hayat kurtarıcı bir rol üstleniyor. Bu nedenle de ziyaretlerde yurtdışı seyahat sigortası yaptırmak, hakların ve şartların neler olduğunu öğrenmek oldukça önemli.

Seyahat sigortasının kapsamının geniş olması, farklı sigortaların yaptırılmasını da önlediği gibi kişiler bu sigorta sayesinde bavul kayıplarına kadar farklı güvencelere sahip oluyor. Sigorta dahilinde kişilerin ödemelerini yaparak daha sonrasında ücretini sigorta şirketinden alması mümkün. Bu aşamada bilinmesi gereken en önemli detay, işleyişin nasıl olduğunu öğrenmek. Sigorta kapsamında her sigorta firmasına göre değişiklik gösterdiğinden dolayı kişilerin tercih ettiği firmaya göre bilgi alması çok daha doğru olacaktır. Bazı firmalar, çok geniş haklar tanıdığı gibi daha düşük prim ödemeli sigortalarda hizmetler daha da kısıtlı kalabiliyor. Deprem ve heyelan gibi doğal afetlerin çoğu sigorta kapsamında alınmaz. Bu nedenle de kişilerin sözleşme imzalaması aşamasında detayları öğrenmesi gerekir.

Sigorta Her Yerde Geçerli Mi?

Yurtdışı seyahat sigortası için ülke sınırlamaları da getirilmiş durumda. Bu bakımdan gidilecek her ülkede kişilerin sigorta hizmetlerinden yararlanması mümkün olmayabilir. Bu nedenle sigorta yaptırmadan önce gidilecek yere göre sigortanın destek sağlayıp sağlamayacağını öğrenmeniz oldukça önemli.

Seyahat Sigortası Geçerliliği Ne Kadar?

Bu sigorta tipinde haftalık olarak destek alınabileceği gibi 1 yıl gibi uzun süreler için de sigorta yaptırılabilir. Bu tamamen kişilerin isteğine ve sigorta firmasın tarafından sunulan hizmete bağlıdır. Fakat bu sigortada unutulmaması gereken en önemli detay, yıllık periyotların 92 gün olmasıdır. 92 gün sonrasında sigorta iptal olduğu için yenilenmesi gerekecektir.