Yıllık İzni Arttırmanın Yolları

tarafından
130
Yıllık İzni Arttırmanın Yolları

Yıllık İzni Arttırmanın Yolları Neler? Çalışan kişiler için en önemli dönemlerden birisi izin dönemi. Bir yıl boyunca beklenen izin dönemi için farklı planlar yapılırken,özellikle çoğu çalışan bu konuda biraz hatalı davranıyor. Tüm yıl boyunca aralıksız çalışarak küçük tatillerle vücudu dinlendirmek yerine ortalama 25 günlük süren yıllık izin süreleri bekleniyor. Bu seçenekte kişiler 25 güneola bildiğince fazla yeri görmek, gezmek ve farklı aktiviteler yapmak istiyor.Böyle bir durumda da kişiler daha çok yoruluyor ve tatil de kişileri yorucu geziyor. Yıllık izni arttırmanın yollarıyla kişiler, daha planlı ve yıl boyunca kısa süreli tatiller yapma şansına sahip olabiliyor.

Bayramları, Resmi Tatilleri Es Geçmeyin!

Küçük bir tatil dahi dinlenmeniz ve kendinizi yenilemeniziçin etkili. Ayrıca ailenize zaman ayırmanız için de yine bu tatillerkesinlikle es geçilmemeli. Türkiye’de resmi olarak tatil sayılan gün sayısıfazla olduğu gibi bu tatillerle hafta sonu tatillerini birleştirebilirsiniz.Böylece yıllık izninizden 1 gün kullandığınız gibi kendiniz için 4-5 günlük birtatil yaratabilirsiniz.

Mesailerinizi İzin İle Harcayın

Bazı iş yerinde sık sık mesai yapılması gerekebilir. Bu tipdurumlarda çalışanlara ek izinler verildiği gibi bu izinlerinizi de yinedikkatli planlayarak, daha fazla tatil imkanı elde edebilirsiniz.

Bu şekilde, gerek yıllık izninizden azar azar harcayarakgerekse de fazla mesailerinizi değerlendirerek küçük tatil dönemleriyapabilirsiniz. Böylece izniniz sadece yıllık izin ile sınırlı kalmayacağı gibidaha iyi bir çalışma dönemi elde edebilir, yorgunluk yaşamadan tüm yılı geridebırakabilirsiniz.