Yemek İçin En İyi Şehirler

tarafından
142
Yemek İçin En İyi Şehirler

Yemek yemeyi seven ve farklı lezzetler denemek isteyen kişiler için, rota belirleme aşamasında, gidilecek yerdeki yemekler de önemlidir. Yemek için tercih yapacak kişilerin, es geçmemesi gereken en iyi şehirler şöyle;

Makalede Neler Var?

Gaziantep

Türkiye sınırları içerisinde mutfağı ile ünlenen en önemlibölgelerden birisi Gaziantep. Tatlısından kebabına kadar çok farklı zevklerehitap edebilen Gaziantep, söz konusu yemek olduğunda ilk olarakdeğerlendirilmesi gereken yerler arasında.

Adana

Gaziantep ile yarışabilecek derece iyi bir mutfağa sahip olan Adana, özellikle gece boyunca dahi farklı lezzetleri denemek isteyenlere açık durumda.

Edirne

Türkiye’nin önemli rotalarından birisi olan Edirne’de özellikle tava ciğer, deneyen kişilerin vazgeçemediği lezzetlerden birisi.

İzmir

Daha hafif ve sebze ağırlıklı bir mutfağa sahip olan İzmir,daha çok zeytinyağlı sevenler için birer alternatif. Her yıl düzenlenen özel festivalleri ile yemek şöleninin olduğu İzmir’de yemeyi sevenlerin vazgeçemediği yerler arasında.

Ordu

Trabzon ve Ordu, benzer özelliklere sahip olduğu gibi özellikle Karadeniz bölgesinde, balık, pide ve yerel lezzetler noktasında çok farklı alternatifler mevcut.

Hatay

Mutfağı ile ünlü diğer bir yer ise Hatay. Coğrafi olarakçoğu bölgeye uzak olması Hatay için handikap olarak görülse de tatlı, tavukyemekleri, kebapları ve künefesiyle Hatay her zaman farklı bir lezzet diyarıdurumunda.

Bu yerler, Türkiye’de yemek denildiğinde akla ilk gelen ve en çok tercih edilen yerler arasında. Eğer tercihiniz lezzetli yemeklerse mutlaka rotanıza bu noktaları ekleyin.