Ucuza Gezmek İsteyenlere 10 Tüyo

tarafından
184
Ucuza Gezmek İsteyenlere 10 Tüyo

Dünyayı gezmek istiyorum ama bütçem kısıtlı diyenler için sıralayacağımız 10 tüyo, ucuza gezmek için birebir.

Dünyayı ucuza gezmeyi hiç şüphesiz herkes ister. Uygun fiyatlarla seyahat gerçekleştirmek için farklı birçok yol bulunur. Bunun için vereceğimiz 10 tüyoyu okuyup, seyahatiniz boyunca değerlendirebilirsiniz.

>> Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ucuza Gezmek İsteyenlere 10 Tüyo

  1. Biletinizi almadan aylar öncesinde kampanyaları ve indirimleri takip edin. Bulduğunuz ilk fırsatta ucuz biletleri alın. Şehrin festival ve kutlamalarının olduğu dönemleri geziniz için tercih etmeseniz daha iyi olacak. Çünkü o günlerde bilet fiyatlarının pahalı olduğu gibi şehirde yapacağınız harcamalarda bütçenizi zorlayabilir.
  2. Havaalanlarını gidiş bölümlerinden çıkış sağlayın. Geliş bölümlerinde turistleri avlayacak pahalı araç sahipleri bulunuyor.
  3. Trenlerin ve otobüslerin turistler için ayrılan vip bölümlerini hiç bir zaman tercih etmeyin. Bütçenizi düşünüyorsanız, lükse kaçmak yerine halk ile iç içe olan yolculukları tercih edebilirsiniz.
  4. Gezeceğiniz yerlerin hakkında ücretli bir rehberden bilgi alacağınıza, yanınızda rehber kitap bulundurmanız daha ekonomik olacaktır.
  5. Lüks otellerde kalmak yerine hosteller de kalabilirsiniz. Restoranlarda güzel bir akşam yemeği yemek biraz pahalıya gelebilir. O yüzden kendi yemeğinizi kendinizin yapacağı alanlar bulunuyorsa, bu deneyimi yaşamalısınız.
  6. Şehrin en ucuza yemek yiyeceğiniz bir yerlerini arayış içine girmişseniz, bunu en iyi bilecek kişiler esnaflardır. Onlardan yardım alın.
  7. Uzun seyahatlere çıkıyorsanız yanınıza çok fazla yük almayın. Fazla valiz ücretleri ödemek zorunda kalmayacağınız gibi kendinize de fazla ağırlık yüklememiş olursunuz.
  8. Vaktinizi iyi değerlendirin. Sürekli ulaşım araçlarını kullanmak yerine yürümeyi tercih edin. Daha fazla yerler keşfedip farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.
  9. Seyahatiniz boyunca azla yetinmeyi bilirseniz fazla para harcamadığınızı göreceksiniz. Paralı kulüplere  girmek yerine giriş ücreti bulunmayan müze ve etkinlik alanlarını dolaşabilirsiniz.
  10. Tüm seyahat rotanızda planlı olmanız size fayda sağlayacaktır. Yapmış olduğunuz harcamaları ve hangi ihtiyaçlarınız sizi ne kadar masrafa soktuğunu not alırsanız giderlerinizi kontrol edebilirsiniz.