Uçakta Hangi Koltuklar Daha Güvenli ?

tarafından
165
Uçakta Hangi Koltuklar Daha Güvenli ?

Uçakta Hangi Koltuklar Daha Güvenli ? Uçak yolculuklarında, olası tehlikelere karşı bazı koltukların avantajlı olduğu araştırmalarla kanıtlanmıştır. Özellikle uçakların düşüşü sırasında, bazı koltuklar çok ciddi dezavantaj yaşarken, uçağın arka kısmına doğru güvenlik daha da artar ve kişilerin yaşama ihtimali de yükselmektedir.

Hangi Koltuklar Daha Güvenli?

Uçak yolculuklarında araştırmalara göre en güvenlikoltuklar; acil çıkış kapılarına yakın olan, koridor tarafındaki ve arkasıradakiler. Bu koltuklar, olası kaza ya da yangın riskine karşın güvenliolduğu için daha çok tercih edilir. Bu koltkların yanı sıra bazı koltuklardatam ters bir durum da vardır. Öyle ki ön taraf bölgesi, özellikle uçuğın yereçarpması gibi durumlarda oldukça dezavantajlı.araştırmalara göre ön koltuktaoturanların kaza gibi durumlarda kurtulma şansı çok düşük olduğu gibi çarpışmaanında sağ kalan yolcular arasında ön tarafta olan yolcuların büyük bir şansıvar. Araştırmalara göre yüzde 65 şansı olan ön taraftaki yolcular yangın ya dakaza gibi durumlarda uçaktan hemen çıkış konusunda daha kolay biryola sahip.

Koltuğun yanı sıra uçak yolculuklarında kişilerin yolculuk talimatlarına uyması ve kurallara dikkat etmesi de gerekiyor. Güvenlik nedeniyle her zaman yolcu kemerinin takılması, olası tehlike anında uyarılara dikkat etmek, uçağın düşüş anında düşüş pozisyonuna geçmek oldukça önemli. Bu nedenle yolculuk gibi durumlarda kişilerin bu tip detaylara dikkat etmesi, kaza anında durumunu daha da iyi hale getirebilir.