Sacramento Gezi Rehberi

tarafından
194
Sacramento Gezi Rehberi

Sacramento gezi rehberi yazımızda, Sacramento ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Amerika Birleşik Devletlerinin eyaletleri içerisinde yer alan Kaliforniya’ya gelip de Sacramento’ ya uğramadan gitmeyiniz.

Şehir, Kaliforniya’ nın Central Vadisi üzerine kurulmuştur. Sacramento diğer kentlere göre sessiz bir yerdir. Ancak kent için keşfedilmeyen bir lokasyon diyebiliriz. Kaliforniya’ yı gezmeyi rotanızda belirlemişseniz mutlaka Sacramento’ya da uğrayınız. 2002 yılları içerisinde TIME adlı bir dergi yapmış olduğu açıklamada Sacramento’nun Amerika Birleşik Devletleri’nin kültürel bütünleşmesine önemli katkı sağlayan kent olduğu söylenmiştir. Kent aynı zamanda da eyalet hükümetine ev sahipliği yapmaktadır. Şehir ve Türkiye arasında saat farkı olarak 10 saat fark bulunmaktadır. Sacramento’ da saat sabah 10:00′ u gösterirken Türkiye’ de saat  akşam 20:00 ‘ yi göstermektedir. Kentin resmin bir dili olmayıp en çok konuşulan dillerin İspanyolca ve İngilizce olduğunu söyleyelim. Kente seyahat etmek isteyen Türk  vatandaşlarının vize şartına tabii olduklarını da hatırlatalım.

Şehrin gezilecek yerlerini merak edenlerin yaz aylarında gelmeleri avantajlarınadır. Çünkü şehir Akdeniz iklimine sahiptir. Kışın fazla yağmur alır. Ama yaz aylarında sıcak havalar mevcuttur. Sizlerde yanınızda ki partnerinizler sıcak aylarda Sacramento’yu rahatlıkla gezebilir, seyahatinizin tadını çıkartabilirsiniz.

Sacramento’da Gezilecek Yerler

Kaliforniya Eyalet Müzesi

Neoklasik bir yapıya sahip olan bu müze Kaliforniya’nın geçmiş dönemlerde ki eserlerini sergiliyor. Müze sabah 9:00 ‘ dan akşam 17:00’ e kadar açık olmakta.

Sutter’s Fort (Sutter Kalesi)

Sutter kalesi Amerika Birleşik Devletlerinin en eski kalesi olarak bilinmektedir. 1839 yılında inşa edilen bu yer, altın arama çalışmaları sebebi ile yapılmıştır. 19. yüzyılda restore edilmiş olan bu müze şimdilerde Amerika’nın Tarihi Öneme Sahip Eserleri listesinde yer almaktadır.

Big Four Building (Dört Büyükler Evi)

1852 yılında inşası yapılan bu yer, belli yıllarda restore edilmiş ve Amerika’nın Tarihi Öneme Sahip Eserleri içerisinde yer almayı başarmıştır.

State İndian Museum (Kızılderili Müzesi)

Müzede Kaliforniya’ da yaşamış olan Kızılderililerin eşyaları sergilenmektedir. Boncuk işlemeleri, kıyafetler, sepetçilik gibi eşyalar müze içerisinde yoğun ilgi görmektedir. Bunun yanı sıra zaman zaman Kızılderili etkinlikleri de müzede düzenlenmektedir.