Tiran Gezilecek Yerler

tarafından
234
Tiran Gezilecek Yerler

Ülkenin kültür, sanat ve bilim şehri olan Tiran, ziyaretçilerine gezmeleri için çok güzel seçenekler sunuyor. Şehir genel anlamda, tarihi ve kültürel birçok mirasa ev sahipliği yapıyor ve böylece Tiran ziyaretinde bulunan birisi için oldukça fazla seçenek oluyor. Son zamanlarda da, yeni açılan mekânların etkisiyle şehrin Avrupai bir görünümde olduğu söyleniyor. Geziniz esnasında dinlenebileceğiniz farklı alternatifler de mevcut. Tiran’a gittiğinizde, görmeden dönememeniz gereken yerler listesi şöyle oluşuyor;

Bu sanat ve bilim şehrini şehri gezmek için Tiran uçak bileti almanız yeterli olacaktır.

Tiran’da Gezilmesi Gereken Yerler

Saat Kulesi

Tiran gezinizde, Saat Kulesi görmeniz gereken yerlerden birisi olabilir. Ayrıca burası, şehir manzarasını en iyi göreceğiniz yerlerden birisi.

Ulusal Sanat Galerisi

Sanat severlerin görmesi gereken yerlerden birisi Ulusal Sanat Galerisi. Özellikle sanatın resim dalıyla ilgilenenlere daha çok hitap edecektir. Ulusal Sanat Galerisi’ne, şehrin merkezinde bulunması nedeniyle oldukça kolay ulaşabilirsiniz.

Ulusal Tarih Müzesi

Tarihin tozlu sayfalarını merak edenler için de, Ulusal Tarih Müzesi gezi esnasında gidilebilecek en uygun yer. Müze içerisinde, hem Arnavutluk’un ulusal tarihine hem de arkeolojik kalıntılara göz atabilirsiniz.

Mount Dajti

Saat kulesinde olduğu gibi, şehri tepeden en iyi görebileceğiniz bir diğer yer Mount Dajti. Tırmandığınız esnada yorulup dinlenmek isterseniz ya da acıkırsanız, girebileceğiniz bir restoran da bulunuyor.

Skanderberg Meydanı

Meydan şehrin merkezindedir v Skanderberg Meydanı’nda aynı ada sahip bir de heykel bulunur. Tiran’ın en bilinen yerlerinden biri olan bu meydanı, Tiran’a giden biri mutlaka görmeli.

Rinia Park

Gözünüz yeşil görmek isterse, ziyaretçisi oldukça fazla olan Rinia Park’a gidebilirsiniz.

Hamingway

Bir şeyler içmek isterseniz, değişik atmosferiyle keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak Hamingway’i seçebilirsiniz.