Sevgililer günü için en romantik 11 rota

tarafından
136
Sevgililer günü için en romantik 11 rota

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaştıkça, çiftleri nereye gitsek endişesi sarıyor. Sevgilisi ile romantik anlar yaşamak isteyen çiftler için, günlerini özel kılacak 11 Rotayı sizin için derledik.

Sevgililer günü için 11 rota

ParisFransa

Dünyanın en romantik şehri denildiği zaman kuşsuz akla ilk olarak Paris geliyor. Neredeyse tüm çiftlerin birlikte gitme hayalleri kurduğu şehre, her yıl milyonlarca kişi adeta akın ediyor. Yanı sıra, Eyfel Kulesi’nin muhteşem ışıkları altında, evlenme teklifi almak, hemen hemen her kızın rüyasını süslemekte. Tabi ki bu şehirde romantik anlar yaşanacak yerler, buralarla da sınırlı değil. Seine Nehri ve Lüksemburg bahçeleri de aşkınıza tanıklık edecek yerlerden.

Venedik, İtalya

Suda yaşayan şehir olarak adlandırılan Venedik, sevgililer günü için paha biçilmez bir şehir. Bu şehirde cadde diye bir şey yok. Arabalar da giremiyor. Bildiğiniz her yer su. Bu büyülü atfosmer, sevgililer günü için en tercih edilesi yerlerden.

Roma, İtalya

Tiber Nehri’ne yansıyan şehrin renkli ışıklıları, sevgililer gününüzü taçlandıracaktır. Çoğu çiftin birlikte gitme hyalii olan Roma, adeta aşıklar şehri olarak tanımlanmıştır. Sevgililer gününe özel düzenlenen hava fişek gösterileri, sizlere harika anlar yaşatacak.

Brugge, Belçika

Çikolata şehri olarak bilinen Brugge, çiftlerin romantik anlar yaşayabileceği en güzel yerlerden. Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Brugge’nin daracık sokaklarında yağmur seslerini dinleyerek, birlikte tek şemsiye altında yürümek aşkınızı taçlandıracak.

Prag, Çek Cumhuriyeti

Prag, Orta Avrupa’da romantizmin başkenti olarak bilinir. Daha çok filmlerde görerek etkilendiğiniz bu şehrin büyülü sokakları, canlı olarak gördüğünüzde sizi daha da heyecanlandıracak. Yüz kuleye sahip olan bu şehrin en önemli iki noktası, Vlata Nehri üzerine kurulmuş, Charles Köprüsü ve Astronamik Kulesi’dir.

New York, Amerika

Amerika’nın en güzel ve en önemli şehri.. Bu kentte çiftlerin en gözde yeri Times Meydanı’dır. Kalp şeklinde dizayn edilmiş ahşap platformlar, sevgililerin fotoğraf çektirmek için akın ettiği en harika yerlerden.

Floransa, İtalya

İtalya’nın tarihi merkezi Floransa, UNESCO tarafından dünya mirası listesine eklenmiştir. Tarih ve sanata ilgi duyan çiftler için en iyi tercihlerden olacaktır. İtalya’nın incisi olan Floransa’da yapabilecek birçok aktivite vardır.

Budapeşte, Maceristan

Genç nüfusun daha çok yer aldığı bu şehirde, geceler gündüzden daha renklidir. Tuna nehrinin Buda ve Peşte olarak ikiye ayırdığı Budapeşte’de, nehrin kıyısında sevgiliniz ile romantik bir yemek, sizin için harika bir deneyim olacaktır.

Amsterdam, Hollanda

Sevgililer günü için düzenlenen aktivite ve mekanlar, bu şehri görülmesi gereken yer olarak konumlanmıştır. Bu şehre gidip de mutlu dönmeyen çift yoktur. Gece hayatının inanılmaz yaşandığı bu şehirde kimse kimseye karışmamaktadır. Dolayısıyla aşkınızı özgürce yaşayacağınız bir kenttir.

Bled, Slovenya

Muhakkak görülmesi gereken yerlerden olan Bled, sevgilinizle göl kenarında romantik sandal turları imkanı verecek bir yerdir. Birçok çift balayı için bu bölgeyi tercih etmiştir.

Svalbar, Norveç

Kış aylarında muhteşem olan bu şehir, 14 Şubat için harika bir seçim olacaktır.  Özellikle Aurora ışıkları altında, sevgilinizde mükemmel anlar yaşayacaksınız.