Orlando Gezi Rehberi

tarafından
176
Orlando Gezi Rehberi

Orlando gezi rehberi yazımızda, Orlando ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Eğlencenin merkezi olan şehir Orlando, Dünyanın tema parkı başkenti olarak ziyaretçi akınına uğruyor.

Orlando, Florida eyaletinin merkezi turistik bölgesidir. Bölge her yıl 50 milyonu geçkin turisti ağırlamaktadır. Şehrin en ünlü tema parkı Walt Disney World’dür. Orlando’nun modern tarihinin izleri  1838 yıllarına kadar dayanmıştır. Amerikan ordusu o dönemler şehri, Hint saldırılarından muhafaza etmek için Gatlin Hisarı’nı yapmışlardır. Zamanla hisarın çevresine yerleşkeler kurulmaya başlanmış. Bölgenin kuzeyine doğru dağılan topluluk ile o bölgenin Orlando adını almasını sağlamıştır. Şehir resmi olarak 1875 yılında kurulmuş. Orlando şehrinin ekonomisine en büyük destek turizmden gelmektedir. Tema parklarına ev sahipliği yapan şehir, herkesin merak ettiği ve ilgi duyulan bir bölge haline gelmiştir. Eğlencenin merkezine gitmeye hazırsanız, gezilecek yerler listemize göz atmalısınız.

Orlando’da Gezilecek Yerler

1 – Unıversal Stüdyoları

Unıversal stüdyoları ve Islands of Adventure parkının bulunduğu bu alana giriş ücretleri iki kişilik olacak şekilde 150 dolardır. Bu alanda gezeceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz ve yemek yiyeceğiniz ünlü mekanlar bulabilirisiniz.

2 – Walt Disney World

1971 yılında açılan bu park diğer ünlü 4 parktan bir tanesidir. Disney temalı eğlence parkı çocuklarınızda eğlenceli vakit geçireceğiniz bir yerdir. Yaklaşık olarak 122 km alanı kaplar. Sihirli etkinlikler, hayvan gösterileri, yeme, içme,alışveriş ve otellerin bulunduğu muazzam bir alandır.

3 – SeaWorld

Akvaryumların, yunus ve balina gösterilerinin olduğu bu alanda heyecan verici etkinlikler düzenlenmektedir. Tek kişilik giriş ücreti ise 80 dolardır.

4 – Discovery Cove

Su altını keşfetmek hayaliniz ise doğru yerdesiniz. Discovery Cove dalış yapmanızı ve su altındaki canlıları daha yakından görmenizi sağlar. Egzotik kuşları yakından göreceğiniz bu alanda, bir yandan nehir ve kumsalın tadını çıkaracaksınız.

5 – Typhoon Lagoon

Disney’in en ünlü su parkıdır. Küçük çocuklar ve yetişkinler için tasarlanmış yüzme havuzları bulunuyor. Alanda sörf tutkunları da iyi bir deneyim yaşayabilir.