Osnabrück Gezi Rehberi

tarafından
195
Osnabrück Gezi Rehberi

Osnabrück gezi rehberi yazımızda, Osnabrück ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Her köşesi ayrı bir güzel olan ülke Almanya’nın, aşağı Saksonya eyaletinde bulunan bir diğer güzel şehri de Osnabrück oluyor.

Osnabrück, ” Barış Şehri ” olarak adlandırılan şirin bir yer. Nüfusu 164.000 civarındadır. Belirtelim ki şehir aynı zamanda Çanakkale ile de kardeş şehirdir. 1980’li yıllara uzanan bu kardeşlik ilişkisi 2004 yılında resmi olarak imzalanan bir anlaşma ile duyulmuştur. Kardeş kent olmalarındaki amaç ise spor, sanat, sağlık alanında bütünleştirmektir. Küçük ama sevimli şehre uğrarsanız gezilecek yerler listemize bakmanızı öneririz.

Osnabrück  Gezilecek Yerler

1 – Zoo Osnabrück

Osnabrück’te eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız bu hayvanat bahçesini ziyaret etmelisiniz. Büyük küçük birçok hayvanı görebilir, yorulduğunuz zaman dinleneceğiniz yerleri kolayca bulabilirsiniz. Giriş fiyatını söylemek gerekirse, yetişkinler için 20 Euro’dur.

2 – Bürgerpark Osnabrück

Bürgerpark, kuş seslerinin olduğu, yemyeşil alanları ile insanları dinlendirmeyi başaran bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Oyun parklarında eğlenceli vakit geçirebilir, yürüyüş alanlarında temiz havanın güzelliği ile bulaşabilirsiniz.

3 – Belediye Binası

Geçmiş yıllarda Avrupa’da süre gelen 30 yıllık savaşları sona erdiren Vestfalya anlaşması bu binada imzalanmıştır.

4 – St. Marien Kilisesi

Farklı modern sanat çizgisine sahip olan kilise, bin yılı aşkın süredir ayakta duruyor.

5 – St. Peter Katedrali

Bernini ve Raphael gibi ünlü sanatçıların yapıtlarında rastlayacağınız bu katedral şehirde ilgi gören yerlerden biridir. Katedralin içerisine girdiğiniz vakit kendinizi papaların, sanatçıların birçok hikayesini okuyup, eserlerini incelerken buluyorsunuz. Katedralin ihtişamlı kubbesi ve sütunları ise sizi etkileyecek cinsten.

6 – Felix Nussbaum Haus

Almanya’nın ünlü ressamı Felix Nussbaum 1904 yılında Osnabrück’te doğmuştur. Nazi Almanya’sında hayatını kaybeden ressamın eserleri bu müzede sergileniyor.

7 – La Vie

Michelin yıldızlı restoranlarını seviyorsanız La Vie’yi Osnabrück’te ziyaret etmelisiniz.