Paderborn Gezi Rehberi

tarafından
222
Paderborn Gezi Rehberi

Paderborn gezi rehberi yazımızda, Paderborn ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. İnsanların huzur dolu yaşam sürdüğü şehirlerden birisi olan Paderborn, gezilecek yerleri ile de beğeni kazanıyor.

Şehir ismini Pader nehrinden almaktadır. Pader nehri yaklaşık olarak 4 kilometre uzunluğundadır. Almanya’nın da en kısa nehridir. Kent, Kral Şarlman tarafından kurulmuştur. Lippe bölgesinin de en eski şehri olarak nitelendirilmektedir.Yeşil doğası ile harika atmosferi kentin beğenilen noktalarındandır. Ancak gezmeye daldığınızda anlık yağan yağmurlara yakalanabilirsiniz. Bu yüzden gezinizde yanınıza şemsiye almanızı tavsiye ederiz. Yağmurda yürüyerek şehrin sokaklarında dolaşmanız sizi rahatlatacaktır. Birçok insan şehrin kalabalığı ve gürültüsünden uzaklaşmak istiyor. Paderborn, sakinlik için iyi bir tercih olabilir. Paderborn’da gezilecekler listesi;

Paderborn Gezilecekler Yerler

1 – Kamp Caddesi

Kentin renkli ve canlı yerlerinden birisi Kamp Caddesidir. Caddesin sağ tarafından Paderborn Üniversitesi Teknoloji fakültesi bulunuyor. Caddenin diğer tarafında ise Jesuit Kilisesi yer alıyor. Caddeyi baştan başa gezdikten sonra eski binaların ve parke kaldırımların nostaljisini hissedeceksiniz.

2 – Jesuit Kilisesi

Paderborn’un gözde Katolik kilisesi Jesuit Kilisesidir. Kilisenin dışı gibi içi de güzel bir tasarıma sahiptir. Kiliseni yapımında ise Barok mimarisi kullanılmıştır.

3 – Paderborn Katedrali

Paderborn küçük bir yer olmasına rağmen bünyesinde bulunan bu katedral oldukça gösterişlidir. 13. yüzyılda inşa edilen katedral, antik görünüşü ile de ilgi görüyor.

4 – Rathaus

17. yüzyılın başlarından kalma güzel bir belediye binasıdır. İkinci Dünya Savaşında darbe alan bina 1947 – 1958 yılları arasında yeniden yapılandırılmıştır. Sadece ön kısmının orijinal olduğu söylenmektedir. Dış görünüşü gördüğünüzde, bu küçük kentte katedrallerin gösterişli olduğunu anlayacaksınız. Kubbesi ve içerisindeki ahşap oyma yapılar ise ilgi çekmeyi başarmaktadır.

5 – Marienplatz Paderborn

Meydanın ortasında, çevresinde ağaçlar olan Marien heykeli bulunuyor. Şehir turunuzda mola verip dinleneceğiniz bir yer olarak tercih edebilirsiniz.