New York Gezi Rehberi

tarafından
196
New York Gezi Rehberi

New York gezi rehberi yazımızda, New York ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Amerika’nın en kalabalık eyaletlerinden birisi New York’tur. 20 milyonluk nüfusa sahip olan eyalette muhteşem bir gezi turu gerçekleştirebilirsiniz.

New York, Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeydoğusunda bulunuyor. Kent, geçmişten bugüne birçok etnik gruba ev sahipliği yapmıştır. Avrupa’dan  göç alan eyaletin kültürü, farklı kültürlerin harmanlanması ile oluşmuştur. Dünyanın ise ekonomik anlamda en güçlü şehirlerinden birisidir. Birleşmiş Milletler Genel Merkezi New York’ta ağırlanmaktadır. Turistlerin  akın akın gittiği yerde, doğal güzellikler yoğun ilgi görmektedir. Bu doğal güzelliklerden ilk olarak akıllara gelen Niagara Şelaleleri oluyor. İşte New York’a adım attığınız günden itibaren gezilecek yerler listesi;

New York uçak bileti sayfamızdan, en ucuz New York uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

New York’ta Gezilecek Yerler

Niagara Şelaleleri

Kuzey Amerika’nın doğal güzellikleri içerisinde yer alan şelalenin, metrelerce yükseklikten döküldüğüne şahitlik edeceksiniz. Bu muazzam görüntüyü mutlaka görmeden New York’tan ayrılmayın.

Özgürlük Heykeli

Özgürlük heykeli, 1884-1886 yılları arasında inşa edilmiştir. Heykel özgürlük tanrıçası olarak nitelendirilir. Yapımında bakır malzeme kullanılmıştır. Heykelin kafasında yer alan tacın bir anlamı bulunuyor.  Tacın uçları 7 kıtayı ve 7 denizi temsil etmekte. Sol elinde yer alan kitabede ise Roma rakamları ile Bağımsızlık Bildirgesi’nin okunmuş olduğu tarih yazılmış.

Empire State Binası

Gösterişli Empire State binası , 1930- 1931 yıllarında yapılmıştır. Binanın içerisinde birçok mağaza ve restoran yer almaktadır.

Brooklyn Köprüsü

Köprü Brooklyn ve Manhattan’ı birbirine bağlıyor. Ziyaretçilere kent manzarasın sunan köprü, hidrolik sisteme de sahiptir.

Times Square

19. yüzyılda William H.Vanderbilt’nin at pazarı Times Square alanında bulunuyormuş. Zamanla bu meydana elektrik hatları döşenmiş, reklam panoları yerleştirilmiş ve şehrin en canlı yerlerinden biri haline gelmiş. New York’ta ilk hızlı toplu taşıma sistemi de burada kurulmuştur. Şimdilerde canlılığını koruyan yerde her taraf ışıl ışıl.

Central Park

843 dönümlük alana hakim olan Central Park, kentin gürültüsünden uzaklaşıp dinleneceğiniz bir yer. Yeşil alanın üzerinde ise 130 hayvan türünü barındırıyor.

Metropolitan Sanat Müzesi

1870 yılında kurulan müze, bünyesinde Klasik Antik Dönem ve Eski Mısır eserlerini gösteriyor. Kültürel müzenin içerisinde birçok sanatçının eserleri de yer alıyor.

Amerikan Doğa Tarihi Müzesi

Theodore Roosevelt Park’ın içinde yer alan 28 binanın birbiriyle birleştiği noktada ziyaretçi akınına uğruyor. 33 milyonluk oluşturulan koleksiyon müze içerisinde sizleri bekliyor olacak.