Sevilla Gezi Rehberi

tarafından
171
Sevilla Gezi Rehberi

Sevilla gezi rehberi yazımızda, Sevilla ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Rönesans’ın izlerini ve Müslüman mirasını birlikte göreceğiniz Sevilla sokaklarında tarihi yerler ziyaretçi akınına uğruyor.

İspanyollar yüzyıllarca Müslümanların yönetiminde yaşamışlardır. Bu süre zarfında Müslümanların ve Musevilerin birçok mimari yapısı günümüze kadar Sevilla’da ayakta duruyor. Bunlardan bir tanesi Alcazar Sarayı’dır. 19. yüzyıla gelindiği zaman şehir büyük gelişimini devam ettirmiştir. Sevilla Üniversitesi kurulmuştur. Üniversitede dini eğitim verilmesi amaç edinilmiştir. Ticaretin şehrin ekonomisini yükselttiği gibi halkında eğitim seviyesi düşünülmüş ve insanlar eğitim almaya başlamışlardır. 1649 ve 1800 yılları arasında şehirde 2 kez veba salgını yaşanmıştır. 50 bine yakın insan bu salgında hayatlarını kaybetmiştir.

Sevilla’nın gezilecek yerlerini keşfederken, tarihi ve köklü geçmişe şahitlik edeceksiniz.

Sevilla uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Sevilla uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sevilla’da Gezilecek Yerler

Plaza De Espana

Maria Lusia Parkı’nın içerisinde bulunan meydan, 46 metrekarelik alanı kaplar. Endülüs Bölgesinin ve Sevilla şehrine özgü mimari yapı olarak kalması amaçlanmıştır. Meydanda birçok tarihi yapı bulunuyor. Bu yapılar İspanyol ve Moro mimarisine ait izler taşır. Meydana geldiğiniz zaman nehir kenarında dolaşabilir, meydandaki mimari yapıları inceleyebilirsiniz.

Torre del Oro

Endülüs bölgesinde hakimiyet süren Müslüman Müvahhid Hanedanı 1220’da bu kuleyi yaptırıyor. Kule, nehri gözlemek ve hapishane olarak kullanılmıştır. Kule onikigen şeklindedir. Kuleyi gün içerisinde 09:30 ve 18:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Sevilla Katedrali ve Giralda Çan Kulesi

Katedral şehirde olan en büyük Katolik ibadethanesidir. Dünyanın üçüncü büyük Gotik katedrali olarak da biliniyor. 1987 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine girmeyi başarmıştır.

Santa Cruz Mahallesi

Şehrin tarihi yerlerinin en önemli noktaları bu mahallede bulunuyor. 1492 yılında sürülen Museviler belli bir süre bu mahallede tutulmuştur. 18. yüzyılda mahalle onarıma tabi tutulur. Mahallede bulunan tek sinanog kiliseye dönüştürülür.