Keşfedilmeyi Bekleyen Yerler

tarafından
152
Keşfedilmeyi Bekleyen Yerler

Söz konusu yurtdışı gezileri olunca hemen hemen hepimiz öncelikle en popüler ülkelere gitme eğiliminde oluyoruz. Bunun nedeni daha önce milyonlarca insanın gittiği şehirlerin bize güven vermesidir. Bilmediğimiz, tanımadığımız şehirler genellikle tedirginlik verir, onları keşfetmekten korkarız ve risk almayız. Oysa her zaman ve her dönem gidilebilecek ülkeler dışında keşfedilmeyi bekleyen yerler, kenarda köşede kalmış çok kıymetli ülkelere yönelmek hem daha heyecan verici hem de daha ekonomik.

Yeni Keşfedilecek Yerler

Küba, bu ülkelerin başında gelir. İlginç yönetim biçimiyle sempati toplayan Küba, tam anlamıyla bir renk cümbüşüdür. Afrika ülkesi olmasına rağmen Senegal de yükselen değerlerden biridir. Karadağ, yapı olarak İtalya ile özdeşleştirilir. Faroe Adaları ufak bir ülke olmasına rağmen yaz ayları için oldukça uygun bir yerdir. Madagaskar adeta maceraların ve masalların ülkesidir. Bu masalların bir kahramanı olmak için Madagaskar keşfedilmeyi bekliyor.

Muhafazakar bir ülke olmasına rağmen İran’ın Tahran şehri, ilgi uyandırıcı olabilir. Uruguay ise mimarisi ile dikkat çekmektedir. Kardeş ülke olan Azerbaycan ise gelişimi çok hızlı olan ülkeler arasındadır ve ileride çok daha fazla turist çekecektir. Tatil listenizi şekillendirirken pek şans vermediğiniz bu ülkeleri bir kez daha gözden geçirmenizde fayda vardır.