2017’de Instagram’da En Fazla Fotoğrafı Paylaşılan Şehirler

tarafından
158
2017’de Instagram’da En Fazla Fotoğrafı Paylaşılan Şehirler

Birbirinden güzel ülkeleri gezen kişiler birbirinden güzel fotoğrafları Instagram üzerinden takipçileri ile paylaşıyor. Peki, en çok fotoğraf paylaşılan şehir hangisi? Ülkemizin en çok nüfusuna sahip şehri İstanbul kaçıncı sırada?

Instagram’da En Fazla Fotoğrafı Paylaşılan Şehirler


1-) New York, ABD

New York City. Şehri yaşayan insanlar bile, şehir silüetini, parkları, semt taşlarını ve müzelerin iç mekanlarını Instagram’da paylaşmaktan bıkmazlar. Şehirde bulunan 5 ilçenin tamamı kültürel değerler ile doludur, bu nedenle şehirdeki turist sayısı her geçen gün artmaktadır.

2) Moskova, Rusya

Moskova’nın benzersiz bir mimarisi bulunuyor. Ve eğer karlı bir günde Moskova’da olursanız bol bol fotoğraf çekeceksinizdir. Çünkü Moskova, karlı bir günde rüyalarımızda gördüğümüz o eşsiz manzaralara ve fotoğraflara ev sahipliği yapar.

3) Londra, İngiltere

Ziyaretçiler ikindi vakitlerinde Londra’da genellikle Big Ben, Tower Bridge, Westminster Manastırı, saraylar ve Regent’s Park gibi açık alanlarda çektikleri fotoğrafları paylaşıyorlar.

4) Sao Paulo, Brezilya

Doğal güzelliğine ek olarak ziyaretçiler, Ibirapuera Parkı, belediye pazarları, kentin katedralleri ve tema parkı Hopi Hari gibi yerleri fotoğraflayıp Instagram’da paylaşıyorlar.

5) Paris, Fransa

Eyfel Kulesi, Paris’in temsil eden bir simge olmasına rağmen, Notre Dame de Paris, Louvre, Arc de Triomphe ve Jardin du Luxembourg’daki çekilen fotoğraflar Instagram’da daha çok paylaşılıyor.

6) Los Angeles, ABD

Kafanızı çevirdiğiniz her yer palmiyeler ile dolu. Yürüyüş alanları ve sokak sanatı Los Angeles’ı fotoğraflar için mükemmel bir yer haline getiriyor.

7) Saint Petersburg, Rusya

Rusya’nın kültür merkezi olan Saint Petersburg saraylar, müzeler, kiliseler ve hatta ziyaret etmek ve fotoğraflamak için kalelerle dolu.

8) Jakarta, Endonezya

Jakarta, gizli ve güzel mimariler ile doludur; bu nedenle fotoğraf makinenizle keşfetmek için ideal bir şehirdir.

9) İstanbul, Türkiye

İstanbul, dünyadaki en çarpıcı şehirlerden birisidir. Sultanahmet Camii ve Kapalı Çarşı da muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.

10) Barcelona, İspanya

Park Güell’in eğlenceli ve tuhaf mimarisi, Gotik Bölge, Picasso Müzesi, plajı ve Gaudi’nin tasarımları neredeyse Barselona ile ilgili tüm Instagram hikayelerinde görülüyor.