Gezilecek Yerler: İzmir

tarafından
187
Gezilecek Yerler: İzmir

İzmir içinde gezilecek yerler gerçekten gezilmeye değer yerlerdir. Özellikle de bazı yerler için neredeyse her sene gelip gezmek istersiniz. Sizler için gerçekten harika bir liste ayarladık umarım beğenirsiniz.

Bu güzellikler ile dolu şehrini şehri gezmek için İzmir uçak bileti almanız yeterli olacaktır.

İzmir’de Gezilecek Yerler

İzmir Saat Kulesi

Osmanlı padişahı II. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. yıldönümünü kutlamak için 1901’de inşa edilmiş tarihi saat kulesi

Tarihi Asansör

bulunan tarihsel bir yapıdır. Biri diğerinden 58m. yüksekte olan Mithatpaşa Caddesi ile, Şehit Nihatbey Caddesi’nin arasında işleyen iki asansörü barındıran asansör kulesidir. 1907 yılında Musevi işadamı “Nesim Levi”

Kadifekale

Tepekule’deki eski İzmir dışında, kentin Pagos’ta yeniden kurulduğu alandır. MÖ 4. yüzyılda kurulan kentte bugüne kadar varlıklarını sürdüren Helen, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait kalıntılar bulunmaktadır.

İzmir Etnografya Müzesi

Konak ilçesinde bulunan bir müze. Müze binası Musevi Mezarlığı üzerine 1831 yılında neo klasik tarzda inşa edildi. 1984’te müze olarak kullanılması için Kültür Bakanlığı’na devredildi. Vebalı hastalar için.

İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi

9 Eylül 1952 yılında Kültürpark içerisinde İzmir Devlet Güzel Sanatlar Galerisi olarak değişimle hizmete açıldı.Daha sonra Atatürk Bulvarı’ndaki.

İzmir Doğal Yaşam Parkı

Çiğli ilçesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parklarından biridir. 30 Kasım 2008’de açılmıştır. Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği üyesidir.

Konak Meydanı

Konak ilçesinde yer alan, şehrin Cumhuriyet Meydanı ve Gündoğdu Meydanı’yla birlikte en önemli meydanlarından biridir.

Hisar Camii

Konak ilçesinde, adını verdiği Hisarönü bölgesi ile Kemeraltı Çarşısı ve Kızlarağası Hanı çevresinde yer alan cami.

İzmir Atatürk Anıtı

Cumhuriyet Meydanı’na Milli Mücadele’yi temsil etmek üzere 1932’de dikilmiş anıttır. Valilik ve belediye tarafından İtalyan heykeltıraş Pietro Canonica’ya yaptırılmıştır.

Konak Yalı Camii

Konak merkez ilçesinde Konak meydanında, Hükümet Konağı önünde yer alan cami. 18. yüzyılda klasik Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilmiş olan firüze çinilerle süslü cami, Konak Meydanı ile özdeşleşmiş bir yapıdır.