Kuala Lumpur’da ne yenir, ne içilir?

tarafından
182
Kuala Lumpur’da ne yenir, ne içilir?

Dünya çapında en beğenilen şehirlerden birisi olan Kuala Lumpur, gezilecek yerleri kadar tadılması gereken lezzetleri de bulunuyor. Kuala Lumpur, Hint ve başka mutfaklardan etkilendiği için, aynı zamanda farklı lezzetlere de ev sahipliği yapıyor. Şehri ziyaret ettiğinizde kendi kültürü dışında farklı lezzetleri de deneme şansına sahipsiniz. Özellikle et sevenler için birçok seçenek bulmak mümkün.

Jak meyvesi

Mazlezya’ya özgü meyvelerden biri olan Jak meyvesini, aslında pek tadı olmayan bir meyve olsa da, ülkede seviliyor. Kuala Lumpur’da da sokak satıcılarında Jak Meyvesi bulmanız mümkün.

Karambola

Bölgeye has meyvelerden bir diğeri de Karambola meyvesidir. Görüntüsü yıldıza benzer ve rengi sarı yeşildir.

Meyve suları

Ülkede çok çeşitli meyveler bulunmaktadır ve bu meyvelerin neredeyse hepsinin meyve suyunu Kuala Lumpur’da da bulabilirsiniz.

Balık ve diğer deniz ürünleri

Kuala Lumpur’da çok çeşitli deniz ürünleri tatmanız mümkün. Balık da çeşitli şekillerde Kuala Lumpur mutfağında yer alıyor.

Tanduri

Tanduri et sevenler için oldukça lezzetli seçeneklerden birisi olabilir. Hem hem kırmızı et hem de tavuk eti kullanılarak toprak kaplarda pişirilerek yapılıyor.

Hainan usulü tavuk

Et yemekleri sevenlerin oldukça fazla tercihi olan Kuala Lumpur’da yenilebilecek bir yemek de, Hainan usulü tavuk. Yemek ismini bölgedeki Hainan adasından alıyor. Zencefil ve pilav ile karıştırılarak yapılıyor.

Biryani pilavı

Hint mutfağına ait olan Biryani pilavı, Kuala Lumpur’da tadabileceğiniz lezzetlerden birisi. Şehrin birçok yerinde bulunabilecek bir yemek.