Gezilecek Yerler: Buenos Aires

tarafından
148
Gezilecek Yerler: Buenos Aires

Turizmde dünya genelinde ilk 10 arasında girebilecek potansiyelde olan Buenos Aires için gezilecek yerlerin fazla olması, kentin cazibe merkezi haline gelmesini sağlamış durumda. Parklarından gece eğlence mekanlarına kadar her turist için farklı bir imkan sunan Buenos Aires, aynı zamanda ünü şehir dışına taşan mekanlarıyla da sürekli konuşulur. Buenos Aires’e giden kişilerin mutlaka uğraması ve görmesi gereken yerler ise şöyle;

Buenos Aires’te Gezilecek Yerler

Plaza de Mayo Meydanı

Buenos Aires için önemli bir anlamı olan Plaza de Mayo, bağımsızlık meydanı olarak da bilinir. Buluşma ve dinlenme noktası olarak kullanılan meydan mutlaka görülmeli.

9 Temmuz Caddesi

Dünyanın en geniş caddesi olma unvanına sahip olan 9 Temmuz Caddesi, aynı zamanda cadde boyunca yer alan mekanlarıyla da dikkat çeker. Caddenin ortasında yer alan dikilitaş da mutlaka görülmeli.

Palermo Park

Park konusunda ise ilk sırada Palermo Park’ı gelir. Büyük bir alanda yer alan parkta, farklı ülkelerin sembolik özelliklerine yer verildiği gibi kişilerin golf dahi oynayabilecek yerler vardır.

Florida Caddesi

Alışveriş yapmak isteyenlerin ise ilk merkezi Florida Caddesi’dir. Cadde boyunca dünyaca ünlü markaların yanı sıra Buenos Aires’e özel yerel yerler de bulunabilir.

Şehirde Delta Tigre gibi zengin sınıfın yer aldığı özel bölgeler de vardır. Sadece teknelerle erişimin sağlandığı bu yerler, lüksün en iyi şekilde görülebileceği bölgelerdir