Buenos Aires’te Ne Yenir Ne İçilir?

tarafından
203
Buenos Aires’te Ne Yenir Ne İçilir?

Güney Amerika’nın en çok turist çeken şehirlerinden birisi olan Buenos Aires, mutfağıyla da diğer şehirlerden ayrılır. Arjantin mutfağının özel lezzetlerini tatmak isteyen pek çok turist için Buenos Aires ilk sırada yer alır. Buenos Aires için ilk olarak söylenecek yemek türü ise et ile yapılanlardır.  Özel lezzetler arasında ise asado ilk sırada yer alır.

Buenos Aires’in Ünlü Lezzeti: Asado

Özel bir lezzet olan asado, et yemeğidir ve özel biftek etiyle hazırlanır. Çoğu mekan sadece asadosuyla dahi ün kazanmayı başarmıştır. Et yemeği seven kişiler için mutlaka denenmesi gereken bir lezzettir. Bunun yanı sıra The bife de lomo olarak adlandırılan et yemeği de lezzetiyle ünlüdür.

Et yemeklerinin dışında tatlı ve içecekleriyle de ayrı bir mutfak dünyasına sahip olan Buenos Aires’te Dulce de leche olarak adlandırılan sütlü tatlı da popülerdir. Bölgede en çok tüketilen tatlı olan Dulce de leche, ayrıca farklı kahve türleriyle birlikte tüketilir.

Sokak lezzetlerinde ise ilk sırada Arjantin hamburgeri yer alır. Türkiye’de de sıklıkla rastlanılacak sokak arabaları, Arjantin için benzer bir anlam taşıyor. Bu bakımdan Türkiye’den Buenos Aires’e ziyarete gidenler lezzetli sokak yemeği Arjantin hamburgerini deneyebilir.

Arjantin’de doğan ve tüm dünyaya yayılan Mate çayının en özel örneklerini ya da cortado adı verilen özel kahve de yine Buenos Aires’te tadılabilir.