Düsseldorf Mutlaka Yenilmesi Gerekenler Nelerdir?

tarafından
249
Düsseldorf Mutlaka Yenilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kültür ve sanatın iç içe olduğu, birçok işlek caddenin barındığı kentin yemek kültüründen bahsedecek olursak bu kültür genellikle et üzerine kurulu. En çok domuz eti, sığır eti ve tavuğun tüketildiği şehirde deniz ürünleri de miktarı azımsanamayacak kadar çok tüketiliyor. Hindi, kaz ve ördek etleriyle yapılan yöresel yemeklerde mevcut. Türk nüfusunun da var olmasından dolayı bünyesinde Türk lokantalarını da barındıran Düsseldorf’un, Avrupa’nın en kalabalık Japon nüfusuna sahip olan 3. Şehri olmasından dolayı birçok Japon lokantasına rastlandığı da görülüyor. Düsseldorf mutfağına ait olan yiyeceklere bakılırsa;

Unutmadan; bütün bu yiyecekleri görmek ve tatmak istiyorsanız Düsseldorf uçak bileti almanız yeterli…

Hardallı biftek

Düsseldorf mutfak kültürü konuşulmaya başlanınca ilk sıralarda yer alan yemeklerden biri de Hardallı Biftek’tir. Düsseldorflular tarafından da çok sevilen bu yemek Alman mutfağında sık kullanılan soslardan biri olan hardal sosunun biftekle birlikte sunumuyla oluşuyor.

Flönz

Yöresel yemeklerden biri olan Flönz de Düsseldorf mutfağının önde gelen yemeklerindendir. İşlek caddeler üzerinde bulunan en kalabalık restoranlarda yemek yemeye gelen turistlerin en çok tercih ettiği yemeklerden biri de Flönz. Kuru üzümle marine edilmiş olan dana etinden meydana gelen bu yemek ziyaretçilerin mutlaka tatması gereken bir lezzet.

Rhenish sauerbraten

Sirkeyle kavrulmuş biftek olan bu yemekte Düsseldorf’un meşhur yemekleri arasındadır. Ziyaretçilerin beğenisini de toplayan bu yemek tadılmaya değer.

Ääzezupp (Bezelye çorbası)

Düsseldorf’un en çok tüketilen çorbalarından biri de Ääzezupp ismiyle anılan Bezelye çorbası’dır.

Ringa Balığı

Bu kadar et yemeğinin yanı sıra deniz ürünlerinden de tadılmak istenirse tercihlerin arasına alınabileceklerden biri de Ringa Balığı’dır. Ringa Balığı, Düsseldorf’ta ve diğer Kuzey Almanya kentlerinde daha çok salamura edilmiş haliyle tüketiliyor.

Rote Grütze

Kuzey Almanya’nın diğer kentlerinde de ufak değişikliklerle servis edilen tatlı Düsseldorf’ta genellikle meyveli puding içerisine yaban mersini, kuş üzümü, ahududu, vişne gibi kırmızı ve kara orman meyvelerinin katılmasıyla servis edilen bir tatlı çeşitidir.

Killepitsh Likörü

İçecekler arasında ise Almanya’nın ürettiği birçok alkollü üründe olduğu gibi alkol oranı oldukça yüksek olan Killepitsh Likörü gösterilebilir. Bu likörün anavatanı Düsseldorf’tur.