Dizi Seti Şehirleri

tarafından
171
Dizi Seti Şehirleri

Son dönemde özellikle yabancı dizilere olan bağlılığımız, bizi dizilerin çekildiği mekanlara odaklamış durumda. Çoğu diziyi izledikten sonra çekim mekanlarını internetten araştırma refleksi gösteririz. Görsel açıdan çok hoş şehirleri yerinde görmek ve fotoğraflar çekmek için heyecan duyarız. Dünyanın en popüler dizilerinin nerelerde çekildiğini merak ediyorsanız, tam olarak doğru yerdesiniz. Bu aralar herkesin dilinde olan Narcos dizisi ise ilk dikkat çekenlerden birisi. İşte dizi seti şehirleri…

Hangi Dizi Nerede Çekiliyor?

Narcos dizisi Güney Amerika bölgesinde, Kolombiya’da çekilmektedir. Dizi mekanlarını yerinde görmek isteyenler bizzat Medellin şehrine uğrayabilir. Westworld dizisi tutkunlarının yolu ise Amerika’nın Utah bölgesinden geçmek zorunda. Utah’ın doğusunda yer alan parklar olukça turist çekmektedir. Yüksek tepeleri ve kendine has kemerleri de ön plana çıkan diğer yapılar.

Game Of Thrones dizisi ise tam 4 ayrı ülkede çekiliyor. Şu ana dek Hırvatistan, İzlanda, Fas İrlanda meşhur diziye ev sahipliği yaptı. Çünkü dizinin kendi senaryosu farklı iklimleri ve atmosferleri mecbur kılan bir yapıda. Özellikle İzlanda’da Ring Road’ı, Fas’ta Ben Haddou’yu yerinde görmek sizi heyecanlandıracaktır. The Bridge dizisine ise Kuzey Avrupa ülkeleri ev sahipliği yapıyor. Eğer bu dizinin tutkunu iseniz ve mekanlarını yerinde görmek istiyorsanız o halde Danimarka ve İsveç’e gitmek zorundasınız. Dizi büyük oranda Malmö ve Kopenhag şehirlerinde çekildi. Peaky Blinders dizisi ise İngiltere’nin Liverpool bölgesinde çekilmektedir. Rodney Street içersinde dolaşırdanız dizinin çekildiği mekanlara rast gelmeniz mümkündür.