Avrupa’da Görmeniz Gereken Yerler

tarafından
145
Avrupa’da Görmeniz Gereken Yerler

Yavaş yavaş yaz yaklaşıyor, herkes uçuş planlarını daha da sıklaşmış durumda. Uçuş biletleri de görece daha uygun olmaya başlayınca yurtdışına gitmek bu dönemde kaçınılmaz bir hale geliyor. Peki, Avrupa’da nerelere gideceğiz, nerelerde kalacağız, ne yiyip ne içeceğiz? Bütün bunların planlamasını baştan yapmak, kaliteli bir tatilin olmazsa olmazıdır. İşte Avrupa’da görmeniz gereken yerler…

Avrupa’da Gezilecek Yerler

Avrupa’da gezilip görmeyi hak eden çok sayıda ülke var, ne yazık ki vize problemleri bu süreci bir nebze uzatabilmektedir. Avrupa’da görülmesi gereken yerler listesine popüler ülke ve şehirleri koymak yerine keşfedilmeyi bekleyen ülkeleri koymak daha cazip görünüyor. Bu anlamda listedeki bazı şehirleri ilk defa bile duyuyor olabilirsiniz.

İtalya’ya gidiyorsanız Bergamo şehrine mutlaka uğramalısınız. Makedonya’ya yolunuz düşerse Üsküp, Fransa’ya uğrarsanız Nantes şehrine göz atın. İsveç’te Stockholm’den ziyade Umea şehri daha özgün bir yapıya sahiptir. Macaristan’da Eger adında ilginç bir şehir bulunur, burayı da görmek size heyecan verecektir. Onun dışında Slovenya / Maribor, Gürcistan/Tiflis Vitoria / İspanya gibi bölgeler de keşfedilmeyi bekliyor. İsviçre’ye giden kişiler Sion şehrinde oldukça güzel vakit geçirebilirler. Almanya’da ise Münih ya da Berlin, Köln gibi çok büyük şehirlerden ziyade Lübeck şehrine uğramanız tavsiye edilir.

Diğer büyük şehirleri zaten çok sayıda turist kalabalık ordular halinde her sene ziyaret ediyor. Artık klasikleşen ve popülerleşen şehirler dışında keşfedilmeyi bekleyen şehirlere yönelmekte fayda vardır.