Denver Gezi Rehberi

tarafından
191
Denver Gezi Rehberi

Denver gezi rehberi yazımızda, Denver ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Orta Amerika’nın turistik yeri olan Denver’da her kesime hitap eden,gezilecek yerler bulunmaktadır.

Turistik açıdan sevilen ve ziyaret edilen yerlerden birisi olan Denver, Orta Amerika’nın güzelliklerini size sunmaya hazır. Şehirde doğal güzelliklerin saklandığı birçok yer bulunuyor. Özellikle doğal dağ manzaraları sizi mest edecek. Dağların zirvesine çıkanlar karşılaştıkları şehir manzarası ile büyüleniyorlar. Şehre gelip dağ manzaralarını yakından görmeden gitmeyin deriz.

Müzelerden eğlence alanlarına, dağ eteklerinden tarihi yerlere kadar birçok farklı durakta deneyimlerinizi tazeleyebilirsiniz. Gezip göreceğiniz bu destinasyonlarda bol bol fotoğraf çekinmeyi unutmayın.

Denver uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Denver uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Denver’da Gezilecek Yerler

Evans Dağı

Evans dağı vahşi yaşam alanlarına bir örnektir. Çünkü bazı hayvanlar dağın eteklerinde yaşamlarını sürdürürler. Bu dağa genellikle tırmanışçılar ve yürüyüşçüler gelmektedir. Dağın eteklerinde dağ keçileri, dağ tavşanları ve dağ sıçanları bulunmaktadır. Dağ ABD’nin en yüksek dağı olan Idaho Springs’ten Echo gölüne kadar olan alanları kapsamaktadır. Evans dağı otoyolu kış aylarının belli dönemlerinde kapalı olan bir yoldur. Yaz aylarında ise açılır. Yaz aylarında açılan yolun çok kalabalık olduğu görülmektedir. Bu kalabalığa yakalanmak istemeyen dağ severler sabah erken saatlerde yola çıkmaktadırlar. Dağın eteklerine çıktığınız zaman objektifinize birçok doğal manzara yansıyacaktır.

Denver Botanik Bahçeleri

Yeşil alanları seviyorsanız botanik bahçesi olan Denver’da zamanınızı dolu dolu geçirebilirsiniz. 23 dönümlük bir alanı kaplayan bu botanik bahçe, bünyesinde binbir çeşit bitki barındırmaktadır. 1950 yıllarında oluşturulan bu bahçe aynı zamanda Amerika’nın en büyük botanik bahçesi olma özelliğini taşıyor. Dünyanın dört bir yanından getirilen bitkiler bahçede bir uyum içerisinde ziyaretçilere açık halde bekliyorlar. Bahçede 43 ayrı bahçe yer alıyor. Denver Botanik Bahçesi ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılaştıktan sonra düzenlenen eğlenceli etkinlikler ile ziyaretçilerin gözde yerlerinden biri oluyor. Gerek konserler gerekse gösteriler ile botanik bahçe zaman zaman şenleniyor.

Kirkland Dekoratif ve Güzel Sanatlar Müzesi

1880 yılından 1980 yılına kadar yüzyıllık olan dekoratif müzesi sanat koleksiyonlarının sergilendiği bir müzedir. El sanatlarının yoğun ilgi gördüğü ve yapıldığı o dönemlerin izlerini bu müzede görebilirsiniz. Müzeye giriş ücreti öğrenciler için 8, yetişkinler için 10 dolar olmaktadır.