Dallas’ta Ne Yenir?

tarafından
199
Dallas’ta Ne Yenir?

Dallas’ta ne yenir, ne içilir gibi bir çok soruya bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Dallas mutfak lezzetlerinde her menüde Amerika ve Meksika mutfağının tatlarına çok sık rastlarsınız.

Dallas yemek kültüründe baharatlı yemekleri çok görürsünüz. Ancak yemeklerin sunuluş tarzı, farklı ek tatlar yemeğin sizin damağınızda oluşturduğu tada farklılık kazandırabilir. Sokak başlarında da farklı tatları size sunmayı bekleyen insanlar vardır. Bu insanlar uygun fiyata Dallas tatlarını sizlere tattırmak isterler. Ancak lüks bir yerde yemek yemek isterseniz Dallas Şehir merkezinde güzel restoran ve cafeler mevcuttur.

Dallas uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Dallas uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Dallas Yemekleri

Spring Creek

Spring Creek ismi ile masanıza gelen oldukça sevilen bir börektir. Bu börek Meksika lezzetlerinin vazgeçilmesi olmaktadır. Dallas’ da Meksika mutfağını tam anlamıyla size yansıtacak 15 restoran bulunduğunu söyleyebiliriz.

Beef Brisket

Barbekü sosları ile yapılan bu yemek bir tavuk eti olmaktadır. Barbekü biftekleri de Dallas mutfağının sevilen lezzetleri arasında yerini alır.

Sığır Eti

Sığır eti ve diğer et çeşitleri yemeklerde sık kullanılmaktadır. İnsanlar bu lezzetleri çok sevdiklerini belirterek vejetaryenlere açık kapı bırakmadıklarını da bir nebze belirtiyorlar. Eğer vejetaryenseniz Dallas’ ta size göre çok yemek çeşidine rastlayamayabilirsiniz. Ancak tabi ki sebze yemekleri restoranlarda bulunmaktadır.

Chicken- Fried Steak

Kızartılmış bir tavuğun gravy sosu ile bütünleştirildiğinde ortaya çıkan muazzam lezzet Dallas’ ın beğenilen yemekleri içerisinde.

Shrimp & Grits

Karides yemeğinin peynir ve pastırma ile hazırlanması ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor. Karides yemeği çok sevenlerdenseniz bu lezzet hoşunuza gidecek.

Lobster Fajitas

Lobster fajitas yemeği Istakozla yapılan bir yemektir. Bu yemek görüntüsü ile iştahınızı kabartacak.

Tom Kha Gai

Dallas’ta Asya esintilerini görmek isteyenlere bu yemeği tatmalarını söyleyebiliriz. Bu yemek Tayland’ın geleneksel yemeklerinden olmaktadır. Meksika ve Tayland yemeklerine Dallas mutfağında çok rastlayacağınızdan bahsetmiştik.

Street Tacos

Street Tacos yemeğine Meksika’ da gördükten sonra Dallas restoranlarında da tadabilirsiniz.

Enchiladas

İçi kıymalı olan, fırında pişen bu lezzet akşam yemeklerinin vazgeçilmesi olmaktadır.

Pork Belly Poutine

Sosislerin patates kızartması ile birleştirildiği ortaya çıkan lezzetin ismi Pork Belly Pountine olmakta. İyi bir atıştırmalık olan bu yemeği tadabilirsiniz.