Denver’da Ne Yenir?

tarafından
213
Denver’da Ne Yenir?

Denver’da ne yenir, ne içilir gibi bir çok soruya bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Batı Amerika yemek kültüründen etkilenen Denver, mutfakta yaratıcı özgürlüğü kullanan bir şehir olmaktadır.

Batı Amerika yemek kültüründen etkilenen şehirde aslında geniş bir mutfak lezzetleri bulunuyor. Çoğu insan şehrin isimsiz omletlerini severken çoğu insanda deniz ürünlerinin vazgeçilmez olduğunu söylüyor. Aslında her yemek çeşidi kendi kulvarında çok beğeni kazanıyor diyebilir. Şehre gelen turistlerin bir kısmının yiyeceklere bakış açısı ilk etapta midelerini doyurmaları oluyor. Şehirde midelerinin doyacağını anlayan yabancı turistler, yemek çeşitlerinin tatlarına bakıp belli bir kıyaslamaya gidiyorlar. Özellikle yerel yemekler kıyaslanan yemekler içerisinde ilk sırayı alıyor. Et ve patates yiyecekleri sıkça tüketilenler arasındadır. Özellikle etli yemekler oldukça doyurucu olmaktadır. Şehre gittiğiniz de dar ve küçük sokaklarda da lezzetli yemekler servis eden mekanları keşfedeceksiniz. Nam salmış restoranların yanı sıra keşfedilmeyi bekleyen diğer yerlere de bir şans vermelisiniz.

Denver uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Denver uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Denver Şehrinde Restoranlarda Bulunan Nefis Yemekler

Quiero Arepas

Quiero Arepas yemeği glütensiz mısır ekmeğinden yapılıyor olup içerisinde fasulye, avokado ve plantain gibi besinler bulunmaktadır. Unutmadan söyleyelim plantain bir muz çeşididir. Şehirde bulunan Bastien’s restoranında ise kalın kesilmiş biftek yemeğini mutlaka tatmalısınız. Tadı damağınızda kalacak olan bu lezzetleri Bastien’s restoranında deneyebilirsiniz.

Churro

İspanyolların ünlü bir tatlısı olan churro, arasına aromalı bir muhallebi koyulduğu zaman enfes bir lezzet oluyor. Denver’da de bu lezzet hemen hemen her pastane ve cafede karşınıza çıkabilir. Mutlaka denemeniz gereken bir tatlı.

Meksika Hamburgeri

Hamburger şehirde sevilen bir tat. Yanına verilen soslar ile yediğiniz bu lezzet sizleri doyuracaktır.

Deniz Mahsulleri

Karides, balık çeşitleri, yengeç yemekleri gibi deniz mahsullerinden yapılan yemekler Denver restoranlarında sevilen lezzetlerdendir. Şehre geldiğiniz vakit deniz mahsullerine ilginiz varsa beğeneceğiniz restoranları araştırma içerisine girmelisiniz.

Tortilla Çorbası

Şehirde rastgele girmiş olduğunuz bir restoranda yemek yemeden önce size servis edilen ilk şey çorba oluyor. Güzel bir tortilla çorbası içtikten sonra yemeğinize başlıyorsunuz.

Bira

Kentte birçok bira fabrikası bulunuyor. Özellikle festival ve eğlence günlerinde insanlar birayı çok tüketiyor.