Daha Ucuz Ve Konforlu Uçmanın Yolları

tarafından
191
Daha Ucuz Ve Konforlu Uçmanın Yolları

Uçak yolculuğu, ucuz ve konforlu bir şekilde seyahat edilmesini sağladığı gibi özellikle uçak biletlerinin de ucuz alınabilme ihtimali, uçak seyahatini daha fazla ön plana çıkarıyor. Türkiye’de artan iç hat seferleri sayesinde yurt dışından ziyade yurt içinde de alternatif yaratan firmalar,üstelik uygun bilet fiyatlarıyla da çoğu kişinin seyahat alışkanlıklarını değiştirmesinde etkili oluyor. Uçak yolculuğu yapacak bir kişi için en önemli detay bilet fiyatları olduğu gibi bazı detaylara dikkat edilmesi halinde kişilerin daha uygun fiyatlarla bilet alabilmesi ve cazip bir uçak yolculuğu gerçekleştirebilmesi mümkün.

 

Bilet Alma Tarihine Dikkat Edin

Uçak biletleri için bilinen gerçek bilet satın almanın olabildiğince erken yapılması. Son günlerde yapılacak satın almalarda, fiyatlar çok yüksek olabiliyor. Ayrıca  gün olarak da bilet fiyatlarında artış olabilmekte. Bu nedenle zamanlamaya dikkat edilmesi ve farklı günlerdeki bilet fiyatlarının kontrol edilmesi önemli. Yapılan araştırmalara göre uçuş için en iyi günler Salı ve Çarşamba. Özelikle gidiş-dönüş yapmak istiyorsanız Salı ya da Çarşamba günü giderek Cumartesi günü dönüş seçeneğini tercih edebilirsiniz.

 

Evraklarınızı Hazır Tutun

Özellikle bayram gibi özel dönemlerde yoğunluk artacağı için kişilerin evraklarını hazırlaması önemli. Böylece sorun yaşamadan en kısa süre içerisinde kontrollerden geçebilirsiniz. Ayrıca uçuş saatinden daha önce hava alanına giderek işlemleriniz yaptırmanız, uzun kuyruklarda beklemenizi de önler.Eğer seyahat yurt dışına yapılacaksa, yurt dışı için özel hazırlık yapılması. GSM hattınız, kartlarınız yurt dışında kullanım için mutlaka kontrol edilmeli ve gerekli hazırlıklar Türkiye’de yaptırılmalı.

 

Gereğinden Fazla Almayın

Bavul hazırlarken, mutlaka ihtiyacınız olan eşyalarınızı alın. Gereksiz, ihtiyacınız olmayacak eşyalarınızı eleyin. Uçuş öncesinde bavulunuzun kurallara uyup uymadığını da kontrol edin. Ayrıca el bagajı ve bavullarınız için online check-in imkanından yararlanmalısınız. Böylece uçuş öncesindeki işlem süresi çok daha kısalacaktır.