Çocuklarla Doğada Yapılabilecek Aktiviteler

tarafından
198
Çocuklarla Doğada Yapılabilecek Aktiviteler

Doğada Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir? Çocuklu aileler için çocuklarla birlikte etkinlik yapmak çoğu zaman zor olduğu gibi çocuklarla doğada yapılabilecek aktiviteler sayesinde, aileler farklı bir doğa günü düzenleyebilir. Özellikle doğada yaşamak, farklı bir etkinlik yapmak ve çocuklarıyla birlikte keyifli saatle geçirmek isteyen aileler, bu tip önerileri mutlaka dikkate almalı.

 

Doğanın Vazgeçilmezi Kamp

Doğa gezilerinin olmazsa olmazlarından birisi kamp olurken,kamp kurmak çoğu çocuk için de heyecan verici bir etkinlik. Türkiye’de kamp için uygun farklı yerler olduğu için bölgenizdeki en yakın kamp alanına giderek, doğayla baş başa zaman geçirebilirsiniz. Tabi tedbiri elden bırakmadan, tüm önlemlerinizi ve hazırlıklarınızı yapmanız gerekiyor. Böcek ısırması gibi durumlara hazırlıklı olmanız oldukça önemli.

 

Keşif Vakti: Doğa Yürüyüşleri

Doğa yürüyüşü, farklı yerlerin keşfedilmesi adına vazgeçilmez. Ailece yapacağınız doğa yürüyüşleri sayesinde yeni yerler görebilir, insanların çok fazla bulunmadığı yerlerde, farklı şeyler keşfedebilirsiniz. Farklı taşlar, bitkiler ya da doğa nesnesi toplamak da yürüyüşler için olmazsa olmazlar arasında. Ayrıca yürüyüş sırasında kaya tırmanışı, dağın zirvesine çıkma da yine sizin için birer başarı hikayesi olacaktır.

 

Balon Turu

Doğa için Türkiye’deki en iyi alternatiflerden birisi de balon turu. Kapadokya bölgesinin vazgeçilmez etkinliklerinden birisi olan balon turunu değerlendirebilirsiniz.

 

Keyifli Etkinlik Balık Tutma

Balık tutmak çoğu kişi için bir tutkudur. Çocuklarla birlikte dere kıyısında keyifli bir güç geçirmek için balık da alternatifler arasında.

Bunların yanı sıra ata binmek, paintball oynamak da yine değerlendirilebilecekler arasında.