Acilen Bir Yerlere Kaçmak İsteyenler İçin 5 Rota

tarafından
168
Acilen Bir Yerlere Kaçmak İsteyenler İçin 5 Rota

Günlük yaptığımız işlerimiz, bazen kalabalık ve gürültü ya da bütün bir senenin yorgunluğu; artık stres ve tahammülsüzlük vermeye başladıysa, kısa süreliğine de olsa acilen mekan değişikliği yapma vaktinin geldiğinin habercisi. Sıkıntılı durumlar daha fazla artmadan; acilen kaçabileceğimiz yurdumuzdan seçtiğimiz ferahlatıcı mekanlardan 5 adres sizlerle…

 

 

Karabük’ün güzel mi güzel ilçesi Safranbolu, sadece tarihi konaklarıyla değil birçok doğa harikası mekanıyla da içinizi ferahlatacak. Kanyonlar diyarı olan bölge, mağaraları ve ormanlarıyla görülmeye değer birçok güzergah sunuyor. Özellikle Arizona’nın meşhur Grand Canyon’unu uzaklarda aratmayacak Tokatlı Kanyonu’nun muhteşem manzarası ve Kristal Terası ülkemizde bir ilki sunuyor. Doğanın tertemiz havasını içinize çekerken; Safranbolu’ya özgü lezzetli yiyecekleri tadabileceğiniz, konaklarında güzel vakitler geçirebileceğiniz bir tatil kaçamağı sizi bekliyor.

 

  • Erdek

 

Balıkesir’in ilçesi Erdek, son yıllarda popülerliğini Bodrum ve Çeşme’ye bıraksa da 80’li yılların en gözde tatil mekanıydı. Erdek; havasının çevre bölgelere göre daha serin olmasıyla, mavi bayraklı upuzun plajlarıyla, antik kentleriyle hem tarihi hem doğayı bir arada buluşturan Kapıdağı Yarımadasının cennetidir. Zeytinli Adası, palmiyeli plajları, harika koylarıyla, Seyitgazi Tepesiyle uygun fiyatlı bir tatil sunuyor.

 

  • Akçakoca

 

Düzce’nin ilçesi olan Akçakoca el değmemiş bitki örtüsü, plaj ve kumsallarıyla, tertemiz havasıyla güzel bir tatil vadediyor. Topuk Yaylası ve Göletinin eşsiz güzelliğinde gezinti yapmak, şehrin gürültüsünü ve kalabalığını tamamen hafızanızdan silecek ve huzur verecektir. Denizinin ve yemyeşil ormanlarının yanında; kanyonları, mağara ve şelaleleriyle görülmeye değer birçok güzellik, meraklılarını bekliyor.

 

  • Eğirdir

 

Isparta’nın ilçesi Eğirdir, muhteşem gölleri ve doğasıyla sakin ve huzurlu bir adres. Her mevsim farklı bir renge bürünen Eğirdir Gölü; Altınkum plajıyla, adalarıyla, manzarasına doyamayacağınız güzelliklere sahip. Eğirdir; doğa harikası Kovada Gölü Milli Parkı, tertemiz Berde Koyu, nefis balıkları, antik kentleri ve tarihi güzellikleriyle farklılık yaratacak.

 

  • Kapadokya

 

Kapadokya, küllerinden yeniden doğmuş muhteşem peri bacalarının ve rengarenk balonların diyarı. Kapadokya, dünyada daha önce hiç görülmemiş farklı bir doğaya ve mimariye sahip biraz gizemli bir atmosfer. Balayı için de epeyce tercih edilen bu sakin bölge, tatil için farklı bir rota olacak. Kayalara oyulmuş benzersiz evleri, yeraltı şehirleri ve muhteşem günbatımıyla Kapadokya huzura çağırıyor.