23 Nisan Tatilinde 3 Günde Keşfedilebilecek 10 İdeal Yer

tarafından
155
23 Nisan Tatilinde 3 Günde Keşfedilebilecek 10 İdeal Yer

23 Nisan yaklaştıkça tatil planları da yapılmaya başlandı. 23 Nisan’da ailece keyifli bir şekilde vakit geçirmek isteyenler 3 günlük bir kaçamak yapabilir. 23 Nisan tatilinde 3 günde keşfedebilecek yerler arasından size uygununu seçerek, farklı bir tatil dönemi yaşayabilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız 3 günlük tatil önerileri;

23 Nisan Tatil Rotaları

Alaçatı

En ucuz İzmir uçak bileti

Çeşme bölgesinin en dikkat çeken yerlerinden birisi olan Alaçatı, yaz dönemlerinde olduğu kadar yıl boyunca da oldukça ilgi görüyor. Küçük evleri ve farklı mutfak kültürü ile dikkat çeken kent, sakin yaşamak isteyenlerin adresi durumunda. Eğer sessiz sakin fakat keyifli bir yer istiyorsanız Alaçatı’yı değerlendirebilirsiniz. Alaçatı’da yürüyüş ve alışveriş yapabilir, yerel lezzetleri tadabilirsiniz.

Konya

Biraz daha kültürel bir tatil isteyenler için ilk öneri Konya. Dini yönden Türkiye’nin en önemli illerinden birisi olan Konya, 3 günlük tatil için oldukça ideal. 3 gün boyunca şehrin farklı noktalarını gezerek önemli yapıları, ibadethaneleri ve şehrin sembollerini görebilirsiniz. Mevlana Türbesi, İnce Minareli Medrese, Karatay Medresesi ve Nasreddin Hoca Müzesi Konya’ya gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Datça

Muğla’nın yaz boyunca en yoğun bölgelerinden birisi olan Datça, farklı şehir mimari ve süslemeleri ile dikkat çekiyor. Taş evleri oldukça ilgi gören Datça’da aynı zamanda özel olarak hazırlanan peyzajlarla da farklı bir kent kimliği oluşturulmuş durumda. Yazın en uğrak noktalardan birisi olan Datça, bahar aylarında da yine bir o kadar hareketli.

Karaburun

İzmir uçak bileti

Son dönemlerde ilgi uyandıran yerlerden birisi olan Karaburun, geç keşfedilmiş bir bölge. İzmir’de bulunan Karaburun, sakin bir kasabayı andıran yapısıyla ziyaretçilerini kolayca kabulleniyor. Giden kişilerin hiç zorlanmadan adapte olabildiği bu yer üstelik 3 günlük dolu dolu bir tatil vaat ediyor. Plaj yürüyüşlerinden dağ gezilerine kadar özellikle doğa ile iç içe olmayı seven kişilerin çok hoşnut kalacağı Karaburun’da aynı zamanda mağaralar ve özel ibadet yapıları da görülmesi gereken yerler arasında.

Şirince

Ucuz İzmir uçak bileti

İzmir’de bulunan Şirince, kısa tarihte çok popüler hale gelen kıyamet söylentileri ile oldukça popüler bir duruma geldi. Olayın 2012 yılında yaşanmış olmasına rağmen Şirince’nin günümüzde dahi bu olaya ile anılıyor olması bölgenin ziyaretçi sayısını da doğrudan etkilemiş durumda. Butik otellerden taş evlere kadar farklı mimarisiyle dikkat çeken Şirince, mutfak kültürüyle de önemli bölgelerden birisi.

İznik

Doğasıyla dikkat çeken İznik, Bursa’ya yakın konumda. Özel tarihi geçmişi ve mimarisinin yanı sıra dört yanı zeytin ağaçları ile çevrili durumda olan İznik, masalsı bir ziyaret sunuyor. İznik Gölü çevresinde yapılacak yürüyüşler dahi kişilerin kendini yenilemesine yardımcı olurken, sandalla gölde gezmek, doğa yürüyüşleri yapmak İznik’in olmazsa olmazları arasında bulunuyor.

Kaleiçi

İstanbul – İzmir uçak bileti

Antalya’nın yaz döneminde en yoğun noktalarından birisi olan Kaleiçi, bahar dönemlerinde oldukça sakin. Bu nedenle de özellikle Kaleiçi keyfini sürmek isteyenler genelde bahar dönemlerine bu bölgeyi tercih ediyor camii ve medreseleri ile dikkat çeken bu bölgede, müzeler de oldukça yoğun. Bu bakımdan tarihi ve kültürel bir gezi yapmak isteyenler için de yine Kaleiçi fazlaca alternatif sunuyor.

Kapadokya

Türkiye’nin yıllardan beri değişmeyen destinasyonlarından birisi olan Kapadokya, 3 günlük tatil için ideal bir bölge. Kapadokya’da yapacağınız ziyaretlerde bol bol dinlenerek kendinizi yenilebilirsiniz. Peri bacalarıyla dünya genelinde ilgi gören şehir, size masalsı bir tatil sunuyor.

Kastamonu

23 Nisan’da hiç gitmediğiniz bir yer arıyorsanız Kastamonu sizi şaşırtacak. Yöresel lezzetleri ve yerel kimliği le dikkat çeken Kastamonu, özellikle son yıllarda oldukça dikkat çekiyor. Sakin ve bir o kadar keyifli bir tatil için yer arıyorsanız Kastamonu’nu değerlendirebilirsiniz. Kalesi, müzesi, antik kentleri ile kültürel bir değer olarak dikkat çeken Kastamonu’da üstelik pek çok doğal milli park da ziyaretçilerini bekliyor.