Yurtiçi Balayı İçin En İyi Yerler Neler?

tarafından
145
Yurtiçi Balayı İçin En İyi Yerler Neler?

Yeni evlenen çiftler için balayı vazgeçilmez olurken, balayı için rota genelde Ege ve Akdeniz’e çevriliyor. Buralarda sayısız seçenek, hem tatil hem balayı hem de mavi ve yeşil ile iç içe keyifli zaman geçirilmesini sağlıyor. Özellikle yurt dışına çıkarak, uzun ve yorucu bir yolculuk istemeyen çiftler, daha çok Türkiye’deki tatil alternatiflerini değerlendiriyor.

Bodrum

Balayı denildiğinde akla ilk gelen yerlerden olan Bodrum,farklı ekonomik seçenekleri sayesinde 4 mevsim boyunca tercih edilebilirdurumda.

Marmaris

Muğla’nın en gözde yerlerinden birisi olan Marmaris,plajları, gezilecek farklı yerleriyle dikkat çekiyor. Çok farklı turizmmerkezine yakın olan Marmaris, bu bakımdan tek bir noktada kalmak istemeyençiftler için de ideal.

Antalya – Belek

Antalya, kuşkusuz yerli ve yabancı turistin en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Eğer çok uzak gelmiyorsa, listenin en üst sırasında yer alabilecek tatil merkezi. Üstelik tatiliniz boyunca her gün farklı plan yapabileceğiniz bir yer alan Antalya, bu açıdan rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir bölge.

Çeşme

Yaz aylarında özellikle ünlülerin uğrak yerlerinden birisi olan Çeşme, turizm merkezleriyle oldukça cazip. Yerel pazarların dahi yer aldığı Çeşme, farklı bir tatil deneyimi sunabiliyor.

Dalaman

Muğla bölgesine yakın olan Dalaman, daha sakin bir yer isteyenler için ideal. Üstelik sürekli düzenlenen tatil turları sayesinde kişilerin civar bölgelere ve koylara gitmesi de mümkün.