Yılbaşında Gidilecek En Ucuz Ülkeler

tarafından
132
Yılbaşında Gidilecek En Ucuz Ülkeler

Yılbaşı yaklaşırken harika bir tatil geçirmek istiyorsanız, uygun ve güzel bir tatil için harika ülkeler yazımızda. İşte yılbaşında gidilecek en ucuz ülkeler;

2018 yılının sonuna doğru yaklaşırken çoğumuzun aklında yüzlerce olayı sığdırdığımız bir yılı nasıl en güzel şekilde noktalayacağımız sorusu var. Harika anılarımızı ya da üzücü olayları yaşadığımız bu seneyi daha da anlamlı hale getirmek istiyoruz, peki bunu en güzel nasıl yapabiliriz? Arkadaş toplantıları, eğlenceler ya da harika bir tatile ne dersiniz? Sizin de aklınızda muhteşem bir tatille yılın sonunu getirmek varsa bu yazımız tam size göre. Tatil severlerin geçirebileceği harika bir yeni yıl için en uygun ülkeleri sizler için derledik.

Ukrayna

Para birimi Grivna ve dili Ukraynaca olan Ukrayna 44.5 milyon nüfusa sahip. Bu ülkeye gitmek bir çok Avrupa ülkesine göre oldukça ekonomik olabilir, ayrıca Ukrayna’ya seyehat etmek için vize almak gibi problemli işlerle uğraşmak durumunda kalmazsınız. Hem ekonomik hem güzel bir tatil için Ukrayna güzel bir durak olabilir.

Arnavutluk

Güney Avrupa’da bulunan Arnavutluk’un dili Arnavutça’dır ve nüfusu 2.8 milyon civarındadır. Para birimi ise Leki’dir.  Ukrayna örneğinde olduğu gibi Arnavutluk için de uygun bir tatil noktası diyebiliriz. Artan kurlar bu durumu biraz etkilese de bir çok Avrupa ülkesine nispeten oldukça uygun bir tatilin kapısını sizler için aralayacaktır. Ayrıca nüfusu oldukça az olan bir ülke olduğu için sakin tatil arayanlar için de oldukça bulunmaz bir nimet olarak nitelendirebiliriz.

Gürcistan

Yaklaşık 70 bin kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan Gürcistan, Karadeniz’in doğu kıyısında yer alır. Dili Gürcüce’dir ve nüfusu da 3.7 milyondur. Para birimi ise Lari’dir. Ülkemize sınır kapısı olan ve sık sık Türk ziyaretçileri ağırlayan bu ülke de çok ekonomik bir tatil geçirmeniz mümkün.

Sırbistan

Listemizde yer alan güzel bir balkan ülkesi olan Sırbistan’da ise Sırpça ve yoğun olarak İngilizce konuşulmakta, eğer orta seviye bir İngilizceye sahipseniz iletişim hususunda oldukça rahat edeceğinşz bir ülke olabilir. Para birimi Sırp Dinarı olan ülkenin nüfusu da 7 milyon civarındadır. Ayrıca nüfusu da çok yoğun olmayan bu ülkede sakin bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Makedonya

Güneydoğu Avrupa’da bulunan bir Balkan ülkesi olan Makedonya, resmi adıyla ‘’Makedonya Cumhuriyeti’’, 25.173 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Nüfusu ise sadece 2 milyondur. Para birimi Makedonya Dinarı olan bu ülkede oldukça ekonomik ve sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Ayrıca tarihi bir çok lokasyona ev sahipliği yapan bu güzel ülkede unutulmaz bir tatil yaşama fırsatı elde edebilirsiniz.