Work and Travel Meslekleri

tarafından
195
Work and Travel Meslekleri

Bu yazımızda sizler için Work and Travel meslekleri listesini hazırladık. Hem yabancı bir ülkeyi keşfedebilmek  hem de bu tatili masrafsız bir şekilde geçirebilmek istiyorsanız Work and Travel tam da size göre bir tercih olacaktır.

Üniversite öğrencileri arasında oldukça popüler olan tatil planlarından bir tanesi de Work and Travel avantajı ile yurtdışına giderek hem doyasıya gezmek hem de bu gezilerin masrafsız bir hal alabilmesi için aynı zamanda sezonluk bir işte çalışmaktır. Bir çok avantajı barındıran bu imkan ile yabancı dilinizi ilerletebilir , farklı kültürler ile iç içe olabilir , sorumluluk bilincini kazanabilir ve sosyal becerilerinizi oldukça ilerletebilirsiniz. Bunun yanında seyahat masraflarınızın çoğu karşılanarak yurtdışında kazandığınız paraları tasarruf etme imkanına da sahip olabilirsiniz. Bu programın avantajları oldukça fazla olduğu için üniversite öğrencileri her yıl tatil sezonunda  bu programa kayıt olmak için başvurular gerçekleştiriyor. Bu başvurularda yer alan meslek türlerinden bir tanesini seçerek yurt dışına gittiğinizde hangi işi yapmak istediğinizi belirleyip bu mesleğin gerekliliklerini yerine getirmeniz için gereken niteliklere sahip olmanız gerekiyor. Örneğin yabancı dil konuşabilme zorunluluğu olan bir işe girdiyseniz yabancı dilinizin iyi olması gerekiyor.

En Çok Tercih Edilen 5 Work and Travel Mesleği

Fast Food ve Restoranlar

Restoran ve Fast Food mekanları sezonluk işçiye ihtiyaç duyan işletmeler arasında yer almaktadır. Bu işletmelerde garsonluk , komilik , host/hosteslik , kasiyerlik ve bulaşıkçılık gibi meslek alanlarında iş sahibi olabilirsiniz.

Oteller ve Tatil Köyleri

Oteller ve Tatil Köyleri

Sezonluk işlerin yer aldığı Work and Travel programlarında özellikle sezonluk işçiye en çok ihtiyaç duyan alanlardan bir tanesi de oteller ve tatil köyleridir. Özellikle otellerde komilik , bellboyluk , mutfak çalışanı, bulaşıkçı , resepsiyonist , oda görevlisi gibi alanlarda iş bulabilirsiniz.

Eğlence Parkları

Eğlence Parkları

Sezonluk iş programlarından para kazanmak istiyorsanız özellikle eğlence parklarında iş bulabilir , bu yerlerde eğlence oyuncaklarının operatörlüğü , fotoğrafçılık , yiyecek ve içecek servis elemanlığı , güvenlik personeli , otopark görevlisi , hediyelik eşya dükkanlarında kasiyerlik gibi işlerde çalışabilirsiniz.

Alışveriş Merkezleri

Alışveriş Merkezleri

AVM’ lerde iş bulabilir tezgahtarlık , satış elemanlığı ve kasiyerlik yapabilirsiniz.

Özel Site veya Otel Havuzlarında Can Kurtaranlık

Özel Site veya Otel Havuzlarında Can Kurtaranlık

Özel Site veya Otel Havuzlarında Can Kurtaranlık

İyi yüzme biliyorsanız ve önceden de deneyiminiz varsa özel site ve havuzlarda can kurtaranlık yapabilirsiniz.