Tokyo Gezi Rehberi

tarafından
194
Tokyo Gezi Rehberi

Köklü kültürel geçmişi ve modern şehir hayatı ile göz kamaştıran başkent Tokyo gezilecek yerler açısından da oldukça zengin alternatifler sunuyor. Fütüristik yapıları, muntazam cadde ve sokakları, geleneksel spor etkinlikleri, lezzetli yemekleri, yeşillikler içinde parlayan tapınakları, devasa alışveriş kompleksleri ve kültürel etkinlikleri ile dikkat çeken Şehirde , gezilip görülebilecek çok sayıda mekan bulunuyor.Mükemmel demir yolu ağı ve modern metro şebekesi sayesinde, şehirde istenilen yere hızlıca ulaşabilmek mümkün oluyor.

Tokyo uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Tokyo uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Meiji Tapınağı

120 binden fazla ağaca sahip olan 175 hektarlık tapınak bahçesi, endemik bitkilere ve sıra dışı çiçeklere ev sahipliği yapıyor. Kraliyet hazinelerinin muhafaza edildiği müze (Naien) ve imparatorların yaşamıyla ilgili muhteşem duvar kağıtlarının sergilendiği Memorial Resim Galerisi, Meiji Tapınağı’nda görülmesi gereken önemli yerler arasında öne çıkıyor.

Sensoji Tapınağı

Şehrin Asakusa bölgesinde yer alan ve şehrin en ünlü tapınaklarında biri olan Sensoji Tapınağı (Sensoji Temple); maskeler, oymalar, kıymetli eserler, abanoz ve ahşap taraklardan oluşan uzun bir caddenin sonunda duruyor. MS 645 yılında Budist tanrıça Kannon’a ithaf edilen büyüleyici tapınak, 3.3 metre yüksekliğindeki kırmızı kağıt feneri ve Kaminari-mon Kapısı ile tüm görkemini gözler önüne seriyor.

Tokyo Kulesi

Şehirde gezilecek yerler listenize eklemek isteyeceğiniz Tokyo Kulesi, 634 metre yüksekliği ile tüm şehri kuş bakışı seyredebilmenize olanak tanıyor. Ülkenin en uzun binası ve dünyanın en uzun kulesi olma özelliği taşıyan Kule, restoran ve gözlem güvertesine eklenen cam spiral bölmeler ile nefes kesiyor.