Osaka’da ne yenilir, ne içilir?

tarafından
180
Osaka’da ne yenilir, ne içilir?

Japonya’nın Tokyo’dan sonra en büyük şehri olan Osaka, gurme kenti olarak bilinir. Milletin mutfağı olarak da adlandırılan şehir de yemek kültürüne büyük önem verilir ve ciddi bir iş olarak görülür. Örneğin burada bir restorana girdiğinizde ayakkabılarınızı çıkarmalısınız. Evet hepimize garip gelen bu eylem şehirlilerin bir tür geleneği gibi diyebiliriz. Asya mutfağının en güzel örneklerini görebileceğiniz bu yerde deniz ürünleri bolca tüketilmektedir. Bunun dışında pirinç tarımı da oldukça gelişmiş hatta şehrin geçim kaynağıdır diyebilir. Bu yüzden en sık tüketilenler arasında pirinç de bulunur. Osaka’da sokak lezzetleri ile karşılaşırsınız. Dışarı çıktığınızda birçok yerde yemek yiyebileceğiniz restorasyonlar vardır. Şehre gittiğinizde tadına bakabileceğiniz lezzetleri sizler için aşağıdaki yazımızda derledik.

En ucuz Osaka uçak bileti, Biletmar’da!

Osaka Yemekleri

Okonomiyaki

Osaka’nın en ünlü yemeği olan okonomiyaki, deniz ürünlerini farklı tatlarla birleştirerek sevenler için mutlaka denenmesi gerekli olan yemeklerden biridir. Bu yemek kabak, yumurta ve deniz ürünleri ile hazırlanan farklı bir lezzettir.

Udon

Erişte severlerin vazgeçilmez tatlarından biridir udon. Eğer erişteyi farklı bir tatta denemek istiyorsanız udon yemeğinin tadına mutlaka bakmalısınız.

Takoyaki

Deniz ürünlerinden farklı lezzetle hazırlananlarından biri de takoyakidir. Tereyağ ve ahtapotun karışımı ile hazırlanan bir yemektir.

Soba

Farklı soslar ile hazırlanan soba bir çeşit noodledır. Soba Şehirde sık tüketilen yemekler arasındadır. Hem sıcak hem de soğuk tüketilen bir yemektir.

Vasabili

Vasabili, bir çeşit yaban turpunun ezilerek püre haline gelmiş şeklidir. Ülkeye özgü bir yiyecektir.

Norili

Deniz ürünlerin farklı tatlarla birleştirilmiş yemeklerinden biride norili yemeğidir.  Bu yemek yosun kullanarak hazırlanan krakerlerdir.