Osaka Gezi Rehberi

tarafından
158
Osaka Gezi Rehberi

Asya’nın en güzel yerlerinden biri olan Osaka, Japonya’nın Tokyo’dan sonra en büyük şehridir. Büyük tepe ya da büyük bayır anlamına da gelen şehir turistlerin gözde noktalarından biridir. Osaka aynı zamanda Japonya ekonomisine büyük katkı sağlayan şehirdir. Gelir kaynağı tarım olan Şehir verimli arazilere sahiptir. Bunların dışında milletin mutfağı olarak da bilinen Osaka gurme kentidir. Birbirinden farklı özel tatların bir arada bulunduğu bir şehirdir. Önemli ve görmeye değer   noktalarından bir diğeri ise rengarenk geleneksel ve modern binaları, tarihi yapıları, manastırları, müzeleri ve daha pek çok şey. Şehre gittiğinizde keyifli dakikalar geçirebileceğiniz görmeye değer yerleri sizler için aşağıdaki yazımızda hazırladık.

Dotonbori

Şehrin kalbi diyebileceğimiz Dotonbari, tarihsel bir tiyatro semtidir. Dotonbari Kanalı boyunca uzanan bölge, şehrin en işlek canlı yerlerinden biridir. Akşam rengarenk aydınlatmaları ve kanala yansıyan bu görüntü turistlerin fotoğraf çektirmek için seçtiği ideal yerlerden biridir. Burası özellikle gece görmeniz gerenken yerlerdir.

Nishinomaru Bahçesi

Giden ziyaretçilerin adeta büyülendiği, Şehrin en güzel parklarından biridir. Her mevsim ayrı renklere bürünen parkta 600’e yakın vişne ağacı bulunmaktadır. Ziyaretçi ve Şehir halkının gözde yerlerinden biri olan Nishinomaru Bahçesi’ne gittiğiniz takdirde orada bulunan çayevinden çay içmeden dönmemenizi tavsiye ederiz.

Tsutenkaku Kulesi

Asya’nın en yüksek yapısı olan kule, Osaka’nın şehir merkezindedir. 103 metre uzunluğa sahip olan yapı gözlem kulesidir.

Sumiyoshi Taisha Tapınağı

Japon mimarisinin saf örnekleri olarak kabul edilen tapınaklar Japonya’nın en eski ibadethanelerindendir.  Yapımı 3. yüzyıl öncesine dayanan yapılar görülmesi gereken yerler arasındadır.

Osaka Tarih Müzesi

Şehrin en büyük müzelerinden biri olan Osaka Tarih Müzesi, şehrin geçmişten günümüze tarihi parçalarını sergilemektedir. Şehrin tarihini merak edenler için gidilmesi gereken yerler arasındadır.