Seul Gezi Rehberi

tarafından
240
Seul Gezi Rehberi

Güney Kore’nin başkenti ve aynı zamanda mega şehir olan Seul, Kore savaşının ülkeye verdiği ciddi zarar sonucu kentsel çöküş yaşamıştır. 1953 yılından sonra şehir tüm detayları ve en ince ayrıntısına kadar düşünülüp Feng Shui’ye göre tasarlanmış ve tekrar inşa edilmiştir. Şuan dünyanın en modern şehirlerinden biri olan Şehrin aynı zamanda her yıl gerçekleştirilen yüzlerce sanat festivalleri ile kültür ve sanat şehri olarak da bilinmektedir.Güney Kore’nin en büyük şehri olan Şehir kadraja sığmayan gökdelenleri, şehrin ortasından akmakta olan genişliği 1 km’yi bulan Han nehri, tapınakları ve geniş caddeleri ile düzeninden taviz vermeyen bir şehirdir.

Seul uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Seul uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hongdae Bölgesi

Hongik üniversitesinin olduğu capcanlı, genç neslin ağırlıklı olarak bulunduğu değişik mağazalar ve gece kulüpleri ile ünlü bir bölgedir. Bölgede 50’e yakın gece müzik kulübü vardır.

Han Nehri ve Renkli Çeşme

Genişliği 1 km’yi bulan Han nehri çevresinde toplam 12 tane park bulunmaktadır. Yalnızca parklarla sınırlı değil nehrin her iki yanında 70 km uzunluğundaki bisiklet yolları da sporseverler için vazgeçilmez bir konumdur.

Banpo köprüsü

Han nehri üzerindeki köprülerden yalnızca biridir. Özelliği her gün 380 adet fıskiye sayesinde fışkırtılan sular ve renkler eşliğinde 15 dakika müthiş görsel şölen sunmaktadır. Her yıl Nisan-Ekim ayları arası gerçekleştirilen bu etkinlik tüm ziyaretçiler için ücretsizdir.

Namsan Kulesi

Güney kulesi olarak da bilinen şehrin en alıcı manzarasını sunan noktadır.