Tatil İçin Gidebileceğiniz Kasabalar

tarafından
188
Tatil İçin Gidebileceğiniz Kasabalar

Yaz mevsimi yaklaştıkça birçoğumuz hayali olan tatil planları bizleri oldukça düşündürmektedir. Deniz, kum, güneş ve doğayla iç içe olmak en önemlisi bunların hepsini aynı yerde bulabilmek biraz işimizi zorlaştırabilir. Fakat dert etmeyin. Sizler için dünyanın farklı yerlerindeki şirin, kendine özgü ve doğal ortamları ile sizleri adeta büyüleyecek yerleri hazırladık. İşinizi kolaylaştıracak, sizlere düşünmekten zaman kazandıracak farklı ülkelerdeki 20 kasabayı sizler için derledik. Tatil İçin Gidebileceğiniz Kasabalar keşfetmek isteyen kişiler için seçkin alternatifler arasında olan kasabalar ilginizi çekmekten ziyade sizleri kendisine hayran bırakacak doğal ortamlardandır. Derlenen yerler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır.

Tatil İçin Gidebileceğiniz 16 Kasaba

Guatape, Kolombiya

Guatape, Kolombiya’nın Medellin kentinin yakınlarında bir kasabadır. Rengarenk evleri ile göz kamaştırıcı yapıya sahip olan kasaba muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Birkaç ailenin evlerini boyamasıyla başlayan bu renkli görüntü sonradan akım haline gelerek tüm kasabanın duvarların boyanmasına yol açmıştır. Guatape, cıvıl cıvıl renkleri ile huzur verecek yerlerden biridir.

Rothenburg, Almanya

Almanya’da şirin mi şirin diyebileceğimiz günümüze kadar çok iyi korunan Rothenburg, Orta Çağ döneminden kalan meşhur yerlerden biridir. Yaklaşık 11 bin nüfusa sahip olan yerde sokaklarında zaman durmuş hissini yaşayabilirsiniz. Renkli ve kendine özgü yapılarıyla güzel bir tatil geçirebileceğiniz yerler arasında olabilir.

Provence bölgesinde küçük bir kasaba, Fransa

Fransa’nın Provence bölgesine has köyler ve kasabalar sizleri öncelikle muhteşem lavanta kokusuyla büyüleyebilir. Lavantanın çok fazla olduğu bu bölgeye, rengarenk manzaranın lavanta kokuları ile karışmış görüntüsünü kaçırmak istemeyenler için Temmuz ayının başlarında gitmelerini tavsiye ederiz.

Hallstatt, Avusturya

Almanya ve Avusturya şehrinin sınırında göl kenarına kurulmuş ve etrafını kendine özgü yapılarının serildiği bu muhteşem kasaba UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Güne, gölün durgun sularının ve kasabanın yeşile bürünmüş görüntüsüyle başlamak birçoğumuzun istedikleri arasında olan yerlerden biridir.

Bibury, İngiltere

Bibury, İngiltere’nin Gloucestershire kentinde, Coln Nehrinin her iki kıyısına kurulmuş bir köydür. Yeşilin bin bir tonunu bulabileceğiniz doğanın her anını içinde barındıran yerlerden biridir.

Gasadalur, Faroe Adaları

Faroe Adaları, Norveç Denizi ile Kuzey Atlantik Okyanusu suları arasında yer alan takımadalarıdır. Koyunların adası ünvanına sahip olan yer, doğayla baş başa kalıp huzuru dinleyebileceğiniz yerlerden biridir.

Gokayama, Japonya

Köyden biraz uzak yerde bırakan otobüslerin ardından, kısa bir tünel yolculuğunun ardından bembeyaz doğa harikası bir yerdesiniz. Gokayama köyü dağların arasında kalan kendine özgü bir köydür.

Manarola, İtalya

İtalya’nın Cinque Terre bölgesinde yer alan Manarola köyü UNESCO’nun koruma listesinde yer alan köylerden biridir. Küçük ve şirin bir balıkçı köyü olan Manarola doğa harikası yerleri ve denize özgü yapılarıyla sizleri kendisine hayran bırakacak yerler arasındadır.

Eguisheim, Fransa

Fransa’nın en güzel kasabaları arasında yer alan Eguisheim, şarabı ile ünlü bir yerdir. Orta Çağ zamanından kalan bu kasaba taş evleri ve doğal güzellikleri ile muhteşem yerlerden biridir.

Hamnoy, Norveç

Norveç’in kuzeyinde bulunan Hamnoy, bir balıkçı pazarıdır. Bisiklet sürmek gibi doğa sporların bulunduğu kasaba, resmedilmeye değer yerlerden biridir.

Renndølsetra, Norveç

Sizi evleriyle kendisine hayran bırakacak desek yeridir diyebiliriz. Buradaki evlerin çatısı doğal çimenden oluşmaktadır. Görülmeye değer manzarası ile mutlaka gidilmesi gereken yerdir.

Shengsi Adaları’nda terkedilmiş bir balıkçı köyü, Çin

Shengsi Köyü 400 adadan oluşan balıkçı köyüdür. Terk edilmiş bu köyün en önemli özelliği evlerin duvarları da dahil olmak üzere her yerin yeşile bürünmüş olmasıdır. Yeşilin tüm tonlarını barındıran yer görülmeye değerdir.

Çin’de bir dağ köyü

Gualiang tüneli tarafında bulunan dağ köyü muhteşem evleri ve manzarasıyla sizleri büyüleyecek yerler arasındadır.

Giethoorn, Hollanda

Adeta masal diyarı olan Giethoom, minik köprüleri, kanalları ve şirin evleri ile hafızalardan silinmeyecek görüntüler bırakmaktadır. Kanallar boyu dizili evleri ile manzara harikası görüntüler elde eden yeri gidilecek listenizin başına yazabilirsiniz.

Monemvasia, Yunanistan

Gizli kasaba diyebileceğimiz bu yer denizin ortasında bulunur. Gökten düşmüş hissi yaratan dağı ile önündeki iç içe olan evleri sıcacık bir ortam yaratmaktadır. Karşıdan bakıldığında kaya parçasından başka bir şey gözükmeyen Monemvasia’da sizleri hayran bırakacak görüntüler vardır.

Alberobello, İtalya

Konik çatılı taş evlere (trullo) sahip olan Alberobello, harçsız yapılan evleriyle oluşturduğu muhteşem manzarası ile turistlerin gözde noktalarından biridir. Başta az sayıda olan bu evler zamanla daha fazla hale gelmiştir.