Saint-Tropez’de ne yenilir, ne içilir?

tarafından
168
Saint-Tropez’de ne yenilir, ne içilir?

Fransa şehri olarak Saint-Tropez de Fransa mutfağını yansıtır. Fransız mutfağında farklı ve uçuk lezzetler yer aldığı için Saint-Tropez ziyaretinde kişilerin alternatif tatlar denemesi mümkündür. Fransa’da popüler olan ve escargot adı verilen salyangozlar kentte oldukça meşhurdur.

En ucuz Saint-Tropez uçak bileti, Biletmar’da!

Saint-Tropez’de Neler Meşhur?

Fransa’da meşhur olan şarap ve peynirin farklı örnekleri yine kentte bulunabilir. Özellikle bu tatları tatmak isteyenlerin bölgedeki meşhur restoranlara gitmesi yeterli olacaktır. Ziyaretçilerin özellikle dünyaca ünlü rokfor gibi peynirleri tatması önerilir. Bunun yanı sıra brie ve camambert gibi peynir türleri de oldukça meşhurdur.

Yemek kültürü oldukça farklı olan Fransa’da menüler dahi özel olarak hazırlanır. Yemekte ilk olarak ordövr gelir ve sonrasında ana yemek tercih edilir. Özel yemeklerde ise ana yemek kaç ciğeri ya da somon olur. Ana yemek sonrasında ise peynir ya da tatlı ikram edilerek yemekler tamamlanır.

Şehir ziyaretinde kişilerin tercih etmesi gereken lezzetler ise pot au feu denilen etli ve sebzeli yemek, milföy pasta, ekler, parfe, sufle, krem brule, krep, çikolatalı mus ve makarondur.